Японія вирішила перезавантажити 44-річний ядерний реактор, експерти б’ють на сполох
Експерти наголошують, що промисловість і уряд не взяли до уваги уроки Фукусіми

Керівник розслідування ядерної катастрофи в Японії і колишній старший радник кабінету міністрів забили тривогу у зв'язку з планами цього тижня перезапустити 44-річний ядерний реактор, заявивши, що промисловість і уряд не взяли до уваги уроки Фукусіми.
Як повідомляє Reuters, компанія Kansai Electric Power (9503.T), яка обслуговує Осаку і її промислові райони, оголосила, що перезавантажить реактор № 3 на своїй станції Міхама в західній Японії в середу, 23 червня.
Цей реактор є найстарішим, що перезапускають після катастрофи 2011 року. Йому потрібен був спецдозвіл на продовження терміну його служби понад стандартного 40-річного терміну. Більшість реакторів в Японії залишаються закритими після того, як аварія висвітлила недоліки в регулюванні і нагляді.
Тацудзіро Судзукі, колишній заступник голови Комісії з атомної енергії при кабінеті міністрів, сказав Reuters, що у нього є побоювання щодо того, як було отримано дозвіл на перезапуск.
Кансай був найбільш залежний від атомної енергетики до Фукусіми, отримуючи близько половини електроенергії за рахунок атомної енергії.
У 2019 керівники Kansai Electric зізналися, що отримували готівку і подарунки на суму 360 млн єн від чиновника з міста, в якому знаходиться одна з інших його атомних станцій.
«Вони не змінилися, це моє враження, попри скандал з відкатами», – сказав Судзукі.
Kansai Electric повністю виконала план поліпшення бізнесу після скандалу, повідомив Reuters прессекретар, відмовившись коментувати дозвіл місцевої влади.
Кійосі Курокава, який очолював найбільше розслідування гіршого ядерної кризи з часів Чорнобиля, у своєму звіті за 2012 рік охарактеризував Фукусіму як «рукотворну» катастрофу, якої можна було уникнути.
За словами Курокави, в Японії як і раніше переважає колективістське мислення бюрократів, яке ставить інтереси організації вище державних обов'язків щодо забезпечення безпеки.
«Завжди важливо запитувати, які будуть санкції за погану корпоративну поведінку. Якщо їх немає, а в Японії немає, то нагляд має сенсу », – сказав він, додавши, що його« турбує »перезапуск.
Міхама – один з 16 реакторів, які отримали попередній або остаточний дозвіл на перезапуск, в порівнянні з 54 реакторами, які колись постачали близько третини електроенергії Японії до Фукусіми. Громадськість як і раніше виступає проти ядерної енергетики, як регулярно показують опитування громадської думки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].