«Мабуть, найбільша криптоафера в світі»: в ПАР зникли бізнесмени з біткойнами на $3,6 млрд
Пошуком братів займається елітний підрозділ південноафриканської поліції

У Південно-Африканській Республіці зникли два брати – засновники криптовалютної інвестиційної компанії Africrypt, повідомляє The Bell з посиланням на Bloomberg. Разом з ними зникли і 69 000 біткойнів, що належать користувачам платформи. За найскромнішими оцінками, вартість зниклої криптовалюти оцінюється в $3,6 млрд – можливо, мова йде про найбільшу криптоаферу в світі. При цьому розслідувати її в ПАР, ймовірно, не будуть, оскільки криптовалюта в країні не вважається фінансовим інструментом.
Про зникнення Аміра і Раїса Каджи, що заснували Africrypt, агентству розповіли юристи компанії Hanekom Attorneys, до яких звернулися користувачі платформи. Компанія не змогла встановити місцезнаходження братів, але з'ясувала, що біткойни з рахунків Africrypt в Південній Африці вивели і провели через великі біткойн-міксери, після чого криптовалюту стало неможливо відстежити.
Ще в квітні старший з братів Амір Каджи, який займав пост гендиректора Africrypt, оголосив, що компанію зламали. Він попросив інвесторів не звертатися до юристів і влади й пообіцяв повернути втрачені гроші, відзначає Bloomberg.
Але деякі скептично налаштовані інвестори все ж звернулися за юридичною допомогою. Як відзначають у Hanekom Attorneys, прохання гендиректора Africrypt відразу здалося підозрілим, а при найближчому розгляді з'ясувалося, що клієнти втратили доступ до програмно-апаратної платформи за тиждень до так званої атаки, про яку оголосив Каджи.
Тому є всі підстави вважати, що мова йде про розкрадання криптовалюти. Якщо це підтвердиться, то справа братів Каджи стане найбільшою криптоаферою в світі. Зниклі біткоіни в квітні коштували від $3,6 млрд до $4 млрд.
Випадок Africrypt вивчає фінансовий регулятор ПАР, але офіційне розслідування він почати не може, оскільки криптовалюта в країні не вважається фінансовим інструментом. Пошуком братів займається елітний підрозділ південноафриканської поліції, а спеціальна компанія почала ліквідацію Africrypt, пише Bloomberg.
Нагадаємо, Bitmain перестала продавати пристрої для майнінгу після того, як ринок обвалився через вплив Китаю.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].