«Мабуть, найбільша криптоафера в світі»: в ПАР зникли бізнесмени з біткойнами на $3,6 млрд

«Мабуть, найбільша криптоафера в світі»: в ПАР зникли бізнесмени з біткойнами на $3,6 млрд

Пошуком братів займається елітний підрозділ південноафриканської поліції

«Мабуть, найбільша криптоафера в світі»: в ПАР зникли бізнесмени з біткойнами на $3,6 млрд
фото Pixaby

У Південно-Африканській Республіці зникли два брати – засновники криптовалютної інвестиційної компанії Africrypt, повідомляє The Bell з посиланням на Bloomberg. Разом з ними зникли і 69 000  біткойнів, що належать користувачам платформи. За найскромнішими оцінками, вартість зниклої криптовалюти оцінюється в $3,6 млрд – можливо, мова йде про найбільшу криптоаферу в світі. При цьому розслідувати її в ПАР, ймовірно, не будуть, оскільки криптовалюта в країні не вважається фінансовим інструментом.

Про зникнення Аміра і Раїса Каджи, що заснували Africrypt, агентству розповіли юристи компанії Hanekom Attorneys, до яких звернулися користувачі платформи. Компанія не змогла встановити місцезнаходження братів, але з'ясувала, що біткойни з рахунків Africrypt в Південній Африці вивели і провели через великі біткойн-міксери, після чого криптовалюту стало неможливо відстежити.

Ще в квітні старший з братів Амір Каджи, який займав пост гендиректора Africrypt, оголосив, що компанію зламали. Він попросив інвесторів не звертатися до юристів і влади й пообіцяв повернути втрачені гроші, відзначає Bloomberg.

Але деякі скептично налаштовані інвестори все ж звернулися за юридичною допомогою. Як відзначають у Hanekom Attorneys, прохання гендиректора Africrypt відразу здалося підозрілим, а при найближчому розгляді з'ясувалося, що клієнти втратили доступ до програмно-апаратної платформи за тиждень до так званої атаки, про яку оголосив Каджи.

Тому є всі підстави вважати, що мова йде про розкрадання криптовалюти. Якщо це підтвердиться, то справа братів Каджи стане найбільшою криптоаферою в світі. Зниклі біткоіни в квітні коштували від $3,6 млрд до $4 млрд.

Випадок Africrypt вивчає фінансовий регулятор ПАР, але офіційне розслідування він почати не може, оскільки криптовалюта в країні не вважається фінансовим інструментом. Пошуком братів займається елітний підрозділ південноафриканської поліції, а спеціальна компанія почала ліквідацію Africrypt, пише Bloomberg.

Нагадаємо, Bitmain перестала продавати пристрої для майнінгу після того, як ринок обвалився через вплив Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті