Експорт у космічній галузі майже удесятеро перевищує імпорт – голова Держкосмосу

Експорт у космічній галузі майже удесятеро перевищує імпорт – голова Держкосмосу

Подальше інвестування у космічну сферу поліпшуватиме експортне сальдо

Експорт у космічній галузі майже удесятеро перевищує імпорт – голова Держкосмосу
Голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай
Фото: Олександр Козаченко/Mind

Космічна галузь України залишається експортноорієнтованою: майже удесятеро експорт перевищує імпорт. Про це розповів голова Державного космічного агентства (ДКАУ) Володимир Тафтай в інтерв’ю Mind.

«Якщо подивитися фінансові звіти по нашій космічній галузі – при всіх її збитках, складнощах, затримках із виплатою зарплат, ця сфера залишається експортноорієнтованою: співвідношення експорту до імпорту – 9:1. Тобто майже в 10 разів експорт перевищує імпорт, а значить, ми створюємо експортний продукт, і подальше інвестування в цю галузь поліпшуватиме наше експортне сальдо», – сказав Тафтай.

Він додав, що навіть у такій ситуації та при нульовому фінансуванні космічної галузі, сумарний обсяг податкових відрахувань 2020 року склав близько 1 млрд грн.

Голова Держкосмосу зазначив, що Україна розширює співпрацю з іншими державами, комічними агенціями та компаніями.

«З Кореєю ми давно співпрацюємо. Але через пандемію активність була знижена. Проте в нас є серйозні напрацювання щодо ракетної тематики: компоненти ракетної техніки, створення ракетних комплексів тощо. Найближчим часом плануємо провести особисті зустрічі з представниками Космічного агентства Кореї (KARI)», – розповів він.

Окрім Кореї, ДКАУ веде переговори з Малайзією, країнами Латинської Америки, американськими компаніями, а також працює над проєктом «Антарес» в кооперації з американською компанією Northrop Grumman, у рамках якого виробляє перший ступень для ракети-носія. Для спільного проєкту з італійською компанією AVIO S.p.A Україна робить на «Південмаші» двигуни четвертого ступеня для ракети-носія легкого класу Vega. За словами Тафтая, на сьогодні зроблено 18 пусків ракетоносіїв Vega з українськими двигунами.

Нагадаємо: Держкосмос заплатить SpaceX майже $2 млн за запуск українського супутника.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті