Експерти назвали причини, чому Huawei так і не побудувала власний завод з виробництва чипів

Експерти назвали причини, чому Huawei так і не побудувала власний завод з виробництва чипів

У період розквіту і стрімкого зростання Huawei не бачила економічного сенсу будувати власне підприємство

Експерти назвали причини, чому Huawei так і не побудувала власний завод з виробництва чипів
фото DR

Китайський виробник телекомунікаційного обладнання Huawei Technologies почав готуватися до роботи в умовах американських санкцій задовго до їх введення. Однак компанія так і не побудувала власного заводу з виробництва чипів, що оглядачі Nikkei пов'язують з рядом причин, пише DailyComm.

По-перше, Huawei сильно недооцінила серйозність санкцій США, через які компанія втратила доступ до передових технологій. Крім того, що китайському виробнику заборонили використовувати американські технології, він втратив контракти з компаніями не з США – наприклад, з тайванським напівпровідникових виробником TSMC.

По-друге, на думку журналістів, в період розквіту і стрімкого зростання Huawei не бачила економічного сенсу будувати власне підприємство з випуску мікросхем. У 2010 році Huawei отримала чистий прибуток у розмірі $3,6 млрд при виручці в $28 млрд.

У тому ж році бюджет на дослідження і розробки у TSMC вимірювався $1 млрд, а капітальні витрати – $6 млрд. На той момент у Huawei не було великих капвкладень і витрат на дослідження, пов'язанb[ з виробництвом передових мікросхем.

Коли Samsung Electronics вийшла на напівпровідниковий ринок в 1970-х роках, витрати на виробництво були не такими гігантськими, як зараз.

Фундаментальна ж причина того, що Huawei не стала будувати власну напівпровідникову фабрику, полягала в іншому – компанія логічно працювала як комерційне підприємство відповідно до галузевих тенденцій, йдеться в публікації Nikkei. У період з 1991 року, коли Huawei стала розробляти мікросхеми для своїх телекомунікаційних продуктів, до кінця 2010-х років, коли тенденції змінилися, відбулося серйозне зрушення в галузі.

За останні 20 років ідея створення власних виробничих підприємств була дуже популярною серед розробників чіпів. Напівпровідникова компанія HiSilicon, заснована в 2004 році, досі працює в форматі fabless (лише розробляє чіпи, а виробництво віддає на аутсорсинг).

У середині березня 2020 року американським компаніям офіційно заборонили купувати обладнання Huawei і ZTE на виділені державою гроші, оскільки продукція цих китайських виробників була визнана владою небезпечною для країни.

Тодішній президент США Дональд Трамп підписав Закон про безпечні і надійні мережі, який, як повідомили в Білому домі, «допоможе захистити нашу телекомунікаційну інфраструктуру, заборонивши використання федеральних коштів для закупівлі обладнання у компаній, що становлять загрозу національній безпеці США».

Нагадаємо, суд зруйнувавнадії Huawei на повернення до Швеції, Китай попередив, що помститься.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті