Експерти назвали причини, чому Huawei так і не побудувала власний завод з виробництва чипів
У період розквіту і стрімкого зростання Huawei не бачила економічного сенсу будувати власне підприємство

Китайський виробник телекомунікаційного обладнання Huawei Technologies почав готуватися до роботи в умовах американських санкцій задовго до їх введення. Однак компанія так і не побудувала власного заводу з виробництва чипів, що оглядачі Nikkei пов'язують з рядом причин, пише DailyComm.
По-перше, Huawei сильно недооцінила серйозність санкцій США, через які компанія втратила доступ до передових технологій. Крім того, що китайському виробнику заборонили використовувати американські технології, він втратив контракти з компаніями не з США – наприклад, з тайванським напівпровідникових виробником TSMC.
По-друге, на думку журналістів, в період розквіту і стрімкого зростання Huawei не бачила економічного сенсу будувати власне підприємство з випуску мікросхем. У 2010 році Huawei отримала чистий прибуток у розмірі $3,6 млрд при виручці в $28 млрд.
У тому ж році бюджет на дослідження і розробки у TSMC вимірювався $1 млрд, а капітальні витрати – $6 млрд. На той момент у Huawei не було великих капвкладень і витрат на дослідження, пов'язанb[ з виробництвом передових мікросхем.
Коли Samsung Electronics вийшла на напівпровідниковий ринок в 1970-х роках, витрати на виробництво були не такими гігантськими, як зараз.
Фундаментальна ж причина того, що Huawei не стала будувати власну напівпровідникову фабрику, полягала в іншому – компанія логічно працювала як комерційне підприємство відповідно до галузевих тенденцій, йдеться в публікації Nikkei. У період з 1991 року, коли Huawei стала розробляти мікросхеми для своїх телекомунікаційних продуктів, до кінця 2010-х років, коли тенденції змінилися, відбулося серйозне зрушення в галузі.
За останні 20 років ідея створення власних виробничих підприємств була дуже популярною серед розробників чіпів. Напівпровідникова компанія HiSilicon, заснована в 2004 році, досі працює в форматі fabless (лише розробляє чіпи, а виробництво віддає на аутсорсинг).
У середині березня 2020 року американським компаніям офіційно заборонили купувати обладнання Huawei і ZTE на виділені державою гроші, оскільки продукція цих китайських виробників була визнана владою небезпечною для країни.
Тодішній президент США Дональд Трамп підписав Закон про безпечні і надійні мережі, який, як повідомили в Білому домі, «допоможе захистити нашу телекомунікаційну інфраструктуру, заборонивши використання федеральних коштів для закупівлі обладнання у компаній, що становлять загрозу національній безпеці США».
Нагадаємо, суд зруйнувавнадії Huawei на повернення до Швеції, Китай попередив, що помститься.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].