Рада тимчасово скасувала штрафи за виїзд з окупованого Донбасу через РФ

Рада тимчасово скасувала штрафи за виїзд з окупованого Донбасу через РФ

Мінімальний штраф за порушення перетину лінії розмежування становить 1 700 грн

Рада тимчасово скасувала штрафи за виїзд з окупованого Донбасу через РФ
КПВВ «Щастя»
Фото: Іван Бухтіяров/hromadske

Верховна Рада (ВР) ухвалила закон щодо тимчасового скасування штрафів за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію Донбасу або виїзду з неї. Документ підтримали 292 народні депутати. Про це йдеться на сайті ВР.

Закон встановлює, що в період карантину чи під час блокування роботи контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ), до громадян України з тимчасово окупованих територій не будуть застосовуватися заходи впливу за порушенням перетину лінії розмежування.

Зокрема, у пояснювальній записці йдеться про те, що через блокування бойовиками КПВВ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей почастішали випадки, коли українці виїжджають з ОРДЛО через територію Російської Федерації (РФ).

Зараз за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачено штраф від 1 700 грн до 5 100 грн. Особи, яких протягом року вже штрафували за таке порушення, повинні сплачувати від 5 100 грн до 8 500 грн.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський допускає проведення всеукраїнського референдуму з питання Донбасу в разі, якщо врегулювання конфлікту на сході України не вдасться досягти в нормандському форматі, з Росією і США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті