Volvo услід за VW оголосила про масштабний план електрифікації

Volvo услід за VW оголосила про масштабний план електрифікації

Шведи побудують завод з виробництва акумуляторів, який, за планами, перевершить завод Tesla в Неваді

Volvo услід за VW оголосила про масштабний план електрифікації
фото www.flickr.com/photos/yjv/5520202368

Шведський автовиробник Volvo Cars заявив про масштабну дорожню карту, яка допоможе йому перейти на виробництво електромобілів до 2030 року. Як повідомляє Reuters, компанія планує продати 600 000 електромобілів до середини цього десятиліття і побудувати європейську «гігафабрику» з виробництва акумуляторів у 2026 році.

Volvo також оголосила про плани оснастити багато зі своїх майбутніх автомобілів технологіями автономного водіння, включаючи стандартні лідарні датчики, вироблені Luminar Technologies і комп'ютерами Nvidia.

«Наша мета – створити максимально безпечні автомобілі з використанням всіх доступних технологій», – сказав генеральний директор Хакан Самуельсон.

Для своїх майбутніх електромобілів компанія працює зі шведським партнером Northvolt над новим поколінням акумуляторів з вищою щільністю енергії. Нові батареї, які повинні з'явитися після 2025 року, забезпечать більший пробіг на одній зарядці – до 1006 км і набагато швидшу зарядку, ніж батареї, які доступні на ринку зараз.

Volvo і Northvolt планують побудувати у 2026 році європейський акумуляторний завод з виробничою потужністю 50 гігават-годин (ГВт-год) – цього достатньо, щоб покрити потреби 500 000 автомобілів або навіть більше, в залежності від розміру батареї. Для порівняння, гігафабрика американського концерну Tesla в Неваді має потужність 35 ГВт-год

Нагадаємо: раніше цього місяця німецький концерн Volkswagen вперше оприлюднив орієнтовний план відмови бренду легкових машин VW від випуску автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ). Компанія оголосила, що переведе свої 118 заводів по всьому світу на виробництво виключно електромобілів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті