ОПЕК + відновлює переговори про нафтову політику на тлі протистояння Саудівської Аравії і ОАЕ

ОПЕК + відновлює переговори про нафтову політику на тлі протистояння Саудівської Аравії і ОАЕ

ОАЕ заблокувала попередню угоду досягнуту минулого тижня

ОПЕК + відновлює переговори про нафтову політику на тлі протистояння Саудівської Аравії і ОАЕ
фото www.flickr.com/photos/lenlangevin/20127570375

Міністри ОПЕК + відновлюють переговори в понеділок, 5 липня, після того, як не змогли досягти угоди з політики видобутку нафти в ході дводенних переговорів минулого тижня на тлі рідкісного протистояння між союзниками по Перській затоці Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами.

Як повідомляє Reuters, сварка між країнами спалахнула в непростий для нафтового ринку час і може відкласти плани щодо збільшення прокачування нафти до кінця року, щоб знизити світові ціни на неї, які злетіли до максимумів за два-два з половиною роки.

Станом на сьогодні, нафта марки Brent торгується близько $76.

ОПЕК +, яка погодила рекордне скорочення видобутку у 2020 році, щоб впоратися з обвалом цін, викликаним COVID, проголосувала в п'ятницю за збільшення видобутку приблизно на 2 млн барелів на добу з серпня по грудень 2021 року і продовження решти скорочень до кінця 2022 року. ОАЕ заблокували угоду.

Рішення в ОПЕК +, альянсі Організації країн-експортерів нафти, Росії та інших виробників, повинні бути одностайними.

Принц Абдулазіз бін Салман, міністр енергетики Саудівської Аравії, найбільшого експортера нафти в ОПЕК, закликав у неділю до «компромісу і раціональності» для укладення угоди.

ОАЕ, які вклали мільярди доларів в підвищення потужності, заявляють, що їх базовий рівень був встановлений занадто низьким, коли ОПЕК + спочатку уклала пакт про обмеження поставок.

Нагадаємо: у відповідь на скорочення попиту на нафту через COVID, ОПЕК + погодилася торік скоротити видобуток майже на 10 млн барелів на добу з травня 2020 року з планами поетапно скасувати обмеження до кінця квітня 2022 року. Зараз скорочення становить близько 5,8 млн барелів на добу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті