Відкриття ринку землі: за перші шість днів українці здійснили 322 земельні транзакції

Відкриття ринку землі: за перші шість днів українці здійснили 322 земельні транзакції

Найбільше транзакцій здійснили у Вінницькій та Полтавській областях

Відкриття ринку землі: за перші шість днів українці здійснили 322 земельні транзакції
Фото: depositphotos.com

Міністерство аграрної політики та продовольства повідомило, що з моменту запуску ринку землі, з першого липня, були здійснені 322 земельні транзакції. Про це йдеться у пресрелізі міністерства. 

«Станом на шосте липня від нотаріусів надійшло всього 2529 заяв, із них 2377 погоджено, 335 відмовлено. Отримання доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру відбувається у штатному режимі», – зауважили в профільному міністерстві.

Зазначається, що найбільше транзакцій здійснили у Вінницькій та Полтавській областях – по 39 операцій. Найменше у Миколаївській – 1 та Запорізькій – 2.

Раніше повідомлялося, що основні оператори земельного ринку – нотаріуси – не отримали доступу до Державного земельного кадастру. У Нотаріальній палаті України, з огляду на поточну швидкість процесу підключення, прогнозують, що 6500 нотаріусів, наявних у країні, отримають такий доступ ще не скоро.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації.

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.

ВР на засіданні 28 квітня у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті