«Укрзалізниця» розмістила п'ятирічні єврооблігації на $300 млн під 7,875% річних

«Укрзалізниця» розмістила п'ятирічні єврооблігації на $300 млн під 7,875% річних

Залучені кошти спрямують на рефінансування боргу компанії

«Укрзалізниця» розмістила п'ятирічні єврооблігації на $300 млн під 7,875% річних
Фото: УНІАН

АТ «Укрзалізниця» ( «УЗ») розмістило п'ятирічні єврооблігації на $300 млн під 7,875% річних. Про це повідомляє пресслужба компанії.

«За результатами зустрічей з інвесторами та прайсингу, «Укрзалізниця» першою з квазісуверенних компаній в постковідний період залучає незабезпечене фінансування в розмірі $300 млн шляхом випуску облігацій участі в позиці у форматі Reg S строком на 5 років», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інвестори проявили високу зацікавленість у фінансуванні товариства – попит на придбання вдвічі перевищив пропозицію компанії. Заявки на фінансування «УЗ» отримала від 70 інвесторів, в основному – з Великої Британії та Швейцарії.

Кошти, залучені під час випуску облігацій, спрямують на рефінансування боргу задля зниження вартості фінансування компанії та зменшення навантаження на її ліквідність. Таким чином, пояснюють в «УЗ», випуск облігацій не призведе до підвищення розміру її кредитного портфеля, а знизить заборгованість у короткостроковому періоді та заразом позитивно вплине на кредитний рейтинг компанії.

У 2021 році «Укрзалізниця» повинна повернути майже $300 млн кредитів, у 2023 році – майже $600 млн. Про фінансовий стан «Укрзалізниці», швидкісні поїзди та грандіозні плани корейців в інтерв'ю для Mind розповів ексголова «Укрзалізниці» Володимир Жмак.

У квітні S&P Global Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг «Укрзалізниці». Водночас у Fitch Ratings вважають, що ліквідність «УЗ» не покриває обслуговування боргу у 2021 році.

У червні S&P покращило прогноз кредитного рейтингу «Укрзалізниці», що свідчить про потенціал для підвищення рейтингу після рефінансування боргу протягом року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті