Дослідники оцінили, наскільки небезпечними є нові штами коронавірусу для дітей

Дослідники оцінили, наскільки небезпечними є нові штами коронавірусу для дітей

Однак діти, самі не хворіючи, можуть переносити інфекцію

Дослідники оцінили, наскільки небезпечними є нові штами коронавірусу для дітей
фото Pixaby

Ризик захворювання і смерті від коронавірусу для дітей і підлітків є дійсно «вкрай низьким», і нові штами не змінили ситуацію, показало масштабне дослідження в Великобританії, результати якого наводить агентство Bloomberg, на яке посилається The Bell.

Із 469 982 людей молодших 18 років, що протягом року захворіли на ковід, вижили 99,995%. Дослідники уточнили статистику порівняно з попередніми дослідженнями: виявилося, що з 61 людини у вибірці, причиною смерті яких вважався коронавірус, реально з цієї причини померли тільки 25 осіб. Імовірність, що інфекція в разі захворювання призведе до небезпечних наслідків, також невелика.

Основна група ризику в цій категорії – діти і підлітки з обмеженими можливостями або важкими захворюваннями, кажуть експерти. Але навіть у такому випадку ризики для них нижчі порівняно з дорослими.

За минулі тижні найвищий рівень інфікованості серед населення Великобританії зафіксований у віковій групі від 15 до 29 років, а різкий стрибок нових випадків відзначений серед дітей і підлітків від 5 до 14 років.

З урахуванням того, що в Великобританії 68% дорослих зробили щеплення мінімум одним компонентом вакцини від коронавірусу, а половина населення – пройшли повний курс вакцинації, зростання захворюваності вказує на ту роль, яку можуть зіграти діти в поширенні інфекції.

Дослідження проводилося до того, як в Індії був виявлений варіант COVID-19 «дельта» в лютому. Однак, як зазначили автори доповіді, поширення нового штаму ніяк не вплинуло на ситуацію.

Нагадаємо, Ізраїль зафіксував різке падіння ефективності вакцини Pfizer- BioNTech. Причиною стали дельта-варіант COVID-19 та зняття протиепідемічних обмежень.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло