МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд

МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд

Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих

МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд
Фото: unsplash.com

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $650 млрд: Україна може отримати близько $2,73 млрд. Про це повідомив голова Національного банку (НБУ) Кирило Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.

«Вчора Рада директорів МВФ підтримала ініціативу директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої щодо додаткової алокації СПЗ на суму близько $650 млрд, яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ. Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих», – написав Шевченко.

Він додав, що зважаючи на розмір квоти України у 0,42%, держава може отримати близько $2,73 млрд. Це сприятиме нарощенню золотовалютного резерву (ЗВР) та покращенню показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів.

Нагадаємо: у травні 2020 року МВФ та уряд України домовилися про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд.

За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.

У червні 2021 року представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо.

У Міністерстві економіки переконані, що Україна отримає цьогоріч транш від МВФ, однак якщо цього не станеться до кінця року, то країна не відчує жодних потрясінь. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло