МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд

МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд

Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих

МВФ схвалив додаткову емісію СПЗ на $650 млрд, з яких Україна може отримати $2,7 млрд
Фото: unsplash.com

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $650 млрд: Україна може отримати близько $2,73 млрд. Про це повідомив голова Національного банку (НБУ) Кирило Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.

«Вчора Рада директорів МВФ підтримала ініціативу директора-розпорядника Фонду Крісталіни Георгієвої щодо додаткової алокації СПЗ на суму близько $650 млрд, яка спрямована на забезпечення додатковою ліквідністю світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав-членів МВФ. Попереду розгляд цієї пропозиції та голосування в Раді керуючих», – написав Шевченко.

Він додав, що зважаючи на розмір квоти України у 0,42%, держава може отримати близько $2,73 млрд. Це сприятиме нарощенню золотовалютного резерву (ЗВР) та покращенню показника композитного критерію МВФ щодо достатності міжнародних резервів.

Нагадаємо: у травні 2020 року МВФ та уряд України домовилися про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд.

За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд заплановані чотири перегляди програми – за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.

У червні 2021 року представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо.

У Міністерстві економіки переконані, що Україна отримає цьогоріч транш від МВФ, однак якщо цього не станеться до кінця року, то країна не відчує жодних потрясінь. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті