Рада нацбезпеки відстежує ситуацію на енергоринку – Данилов

Рада нацбезпеки відстежує ситуацію на енергоринку – Данилов

Секретар РНБО стверджує, що вона перебуває під контролем

Рада нацбезпеки відстежує ситуацію на енергоринку – Данилов
Секретар РНБО Олексій Данілов
Фото: УНІАН

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) стежить за ситуацією на українському ринку електроенергії, наразі вона перебуває під контролем. Про це розповів секретар РНБО Олексій Данилов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Те, що відбувається на ринку електроенергії, перебуває під контролем. Ми відстежуємо ситуацію, пов'язану з цим інцидентом, хоча слово інцидент не дуже коректне. Ми розуміємо, що там відбувається», – заявив він.

Щодо того, чи виноситиме РНБО питання обвалу цін на ринку електроенергії, Данілов сказав: «Чи треба буде для цього засідання РНБО – я наразі сказати не можу. Остаточне рішення щодо порядку денного приймає президент як глава РНБО».

Нагадаємо: АМКУ розпочав розслідування щодо можливої змови учасників ринку електроенергії. Розслідування ініціювали через істотні коливання обсягів купівлі-продажу на ринку електроенергії протягом останніх кількох днів, зокрема на ринку «на добу наперед» (РДН).

Ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» на 4 липня знизилася до історичного мінімуму у 2021 році в 426,06 грн/МВт-год, що на 35,9% нижче за ціну, що становила 3 липня і майже в 3,5 раза нижче ціни на 1 липня.

У відповідь на різке зниження ціни на РДН, НКРЕКП до 8 липня встановила мінімальний прайс-кеп у 734,9 грн/МВт-год на цьому ринку. Також регулятор встановив 50% обмеження обсягів продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках однієї вертикально інтегрованої компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті