На власника корабля, що перекрив Суецький канал, чекають тисячі судових позовів

На власника корабля, що перекрив Суецький канал, чекають тисячі судових позовів

Позиція власника контейнеровоза і компанії, яка ним керує, полягає у тому, що «вони не несуть відповідальності за інцидент або його наслідки»

На власника корабля, що перекрив Суецький канал, чекають тисячі судових позовів
фото www.flickr.com/photos/68359921@N08/49643352087

Власника контейнеровоза Ever Given, який заблокував Суецький канал майже на тиждень і серйозно ускладнив світову торгівлю, очікують «сотні або тисячі» судових позовів, пише Bloomberg.

Масштаби майбутнього судового процесу проти судновласника стали очевидні на судовому засіданні в Лондоні, де юристи виграли судову ухвалу щодо призупинення розгляду можливих позовів на два місяці. Дві дочірні компанії Shoei Kisen Kaisha Ltd., власника контейнеровоза, і Evergreen Group, тайванського конгломерату, який керує ним за довгостроковим контрактом, просили про відтермінування.

Раніше цього року їм вдалось отримати ще одну судову ухвалу, яка обмежує деякі претензії до корабля до 84 млн фунтів ($116 млн).

Адвокат Стюарт Бекінгем розповів, що відстрочка судового розгляду дозволить потенційно згрупувати позови, що повністю або частково збігаються, обмеживши судові витрати і час суду.

Наступне судове засідання відбудеться через два місяці, коли власники будуть озброєні додатковою інформацією про всі пред'явлені до них позови.

«Позиція власників полягає в тому, що вони не несуть відповідальності за інцидент або його наслідки», – наголосив Бекінгем в заяві суду.

Нагадаємо: раніше цього місяця влада Єгипту звільнила контейнеровоз Ever Given, який перебував під арештом три місяці.

Як повідомлялось, адміністрація Суецького каналу з’ясувала, хто винен в аварії контейнеровоза Ever Given.

Також стало відомо, що Суецький канал розширюють після інциденту з контейнеровозом Ever Given.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті