Суд зобов’язав VW виплатити власникам нових Volkswagen, Audi, Seat і Skoda по 3000 євро

Суд зобов’язав VW виплатити власникам нових Volkswagen, Audi, Seat і Skoda по 3000 євро

Автовиробник має виплатити компенсацію голландським покупцям за шахрайство з програмним забезпеченням

Суд зобов’язав VW виплатити власникам нових Volkswagen, Audi, Seat і Skoda по 3000 євро
фото www.flickr.com/photos/holmesfilewalker/29907792887

Голландський суд ухвалив, що власники автомобілів німецького концерну Volkswagen, оснащених програмним забезпеченням, призначеним для введення в оману тестів на викиди дизельних двигунів, мають право на компенсацію.

Як повідомляє Reuters, Окружний суд Амстердама заявив, що Volkswagen повинен сплатити по 3000 євро в якості компенсації покупцям нових автомобілів Volkswagen, Audi, Seat і Skoda з встановленим програмним забезпеченням. Власники вживаних автомобілів мають отримати по 1500 євро кожен.

Компенсація, яку німецький автовиробник ще може оскаржити, стосується близько 150 000 автомобілів, проданих дилерами.

«Дизельний скандал» навколо німецького автогіганта почався у 2015 році. Тоді фахівці Агентства із захисту навколишнього середовища США (EPA) виявили, що більш ніж на 500 000 автомобілів з дизельними двигунами встановлювалося програмне забезпечення, яке дозволяло обійти екологічні стандарти. Загалом «дизельгейт» з того часу обійшовся Volkswagen у понад 32 млрд євро.

Нагадаємо: на початку липня Європейська комісія оштрафувала виробників автомобілів BMW, Volkswagen, Audi і Porsche на суму 875,2 млн євро за створення картелю. Всі виробники визнали, що вони були частиною групи, в якій були укладені угоди про викиди шкідливого оксиду азоту (NOx) в дизельних автомобілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло