У Путіна оцінили плани ФРН вплинути на продовження транзиту газу через Україну

У Путіна оцінили плани ФРН вплинути на продовження транзиту газу через Україну

У Кремлі вважають, що в заяві ФРН і США мав би бути посил Україні про необхідність забезпечити економічно доцільні умови для продовження транзиту газу з Росії

У Путіна оцінили плани ФРН вплинути на продовження транзиту газу через Україну
Дмитро Пєсков
фото www.flickr.com/photos/128696579@N04/15325544493

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков згадав фразу «без мене мене оженили», говорячи про намір Німеччини використовувати свій вплив для продовження транзиту газу з РФ через Україну на 10 років.

Як повідомляє ТАСС, за словами Пєскова, в заяві Берліна і Вашингтона по «Північному потоку – 2» мова йде про те, що ФРН буде використовувати всі доступні важелі впливу для сприяння продовженню на термін до 10 років угоди про транзит газу між Україною і Росією. При цьому, представник Кремля підкреслив, що тут не згадується Росія, але ж ця угода може продовжуватися між Києвом і Москвою.

«Тому тут злегка такий ефект… по-російськи це «без мене мене оженили», – зазначив він.

За словами Пєскова, Росія хотіла б бачити в заяві ФРН і США посил Україні про необхідність забезпечити економічно доцільні умови для продовження транзиту газу з РФ.

«Ми б хотіли, вважали за краще б побачити також в спільній заяві і посил Україні про те, що Україна повинна проявляти відповідальну позицію в плані забезпечення економічно доцільних умов для продовження такого транзиту, – сказав він. – На жаль, ми не бачимо такого меседжу для України. 

Нагадаємо: канцлер ФРН Ангела Меркель назвала нову угоду з президентом Джо Байденом по газопроводу «Північний потік – 2  «хорошим кроком», навіть попри те, що вона залишає трансатлантичну напруженість. Вона  переконана, що у ЄС все ще є важелі впливу на РФ, маючи на увазі загрозу санкцій. Вона також підтвердила, що впевнена, що угода про транзит газу, укладена між Росією і Україною, може бути розширена ще на 10 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті