Електромобілі Toyota й Олімпійський вогонь на водні, перероблений пластик для подіумів, роботи у сфері обслуговування

Електромобілі Toyota й Олімпійський вогонь на водні, перероблений пластик для подіумів, роботи у сфері обслуговування

У Токіо відзвітували про сталі Олімпійські ігри - 2020

Этот материал также доступен на русском языке
Електромобілі Toyota й Олімпійський вогонь на водні, перероблений пластик для подіумів, роботи у сфері обслуговування
фото: picture alliance/dpa/kyodo

Організаційний комітет Олімпійських та Паралімпійських ігор Токіо-2020 опублікував оновлений звіт про сталий розвиток, в якому детально розповідається про те, що зроблено для сталого  проведення Ігор 2020 року в Токіо. Для просування ідеї сталого розвитку було підготовлено 80 000 волонтерів.

Серед озвучених ініціатив – сприяння 100 %-му використанню відновлюваних джерел енергії на олімпійських об'єктах, в тому числі водню для автомобільного парку й Олімпійських і Паралімпійських котлів; скорочення викидів CO2; а також просування концепції «Скорочення, повторне використання, переробка» на об'єктах Токіо-2020. Ще один проєкт – використання роботів. Роботи будуть працювати вантажниками, переносити предмети, направляти глядачів до місць і збирати сміття, а також допомагати людям в інвалідних візках.

Для проведення заходів буде використовуватися електроенергія з відновлюваних джерел і використовуватися система «зеленої» сертифікації. Енергія водню буде використана не тільки на автотранспорті – близько 90% з 2654 автомобілів будуть електромобілями або гібридами завдяки партнеру Олімпійських ігор компанії Toyota, але і в якості палива для Олімпійських та Паралімпійських котлів і смолоскипів під час частини їх подорожі по Японії. Столичний уряд Токіо також буде використовувати енергію водню на деяких об'єктах олімпійського/паралімпійського селища.

Як заявляється у звіті, передбачені заходи, включаючи енергозбереження, дозволять скоротити зростання вуглецевого сліду Ігор 2020 року на 280 тис. тонн CO2. Водночас інші викиди будуть компенсовані за рахунок кредитів від японських підприємств через Токійську програму обмеження і торгівлі квотами. Компенсувати вуглецевий слід вже почали за рахунок переходу на більш енергоефективні об'єкти і обладнання, а також за допомогою операційних і поведінкових ініціатив у сфері енергозбереження.

Крім того, в рамках концепції «Скорочення, повторне використання, переробка» оргкомітет Токіо-2020 спільно зі Світовим олімпійським партнером компанією з Procter & Gamble реалізує ініціативу з виготовлення подіумів для медалей «Токіо-2020» з переробленої пост-споживчої пластикової упаковки, зібраної з усієї Японії. На момент підготовки звіту було зібрано 24,5 тонни пластикових відходів для будівництва 98 подіумів. Глядачам будуть надаватися контейнери з переробленого паперу для їжі. В цілому поставлена мета повторно використати і переробити 65% відходів, що будуть утворені під час проведення Ігор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті