В Індонезії побудують плавучу сонячну ферму площею 1600 гектарів
Початок робіт заплановано на 2022 рік, завершення - на 2024-й

Сінгапурська компанія Sunseap виділила понад $2 млрд на будівництво плавучої сонячної електростанції та системи зберігання енергії на індонезійському острові Батам, розташованому на південній стороні Сінгапурської протоки.
Її площа складе 1600 гектарів, номінальна потужність – 2,2 ГВт. Виробляти така станція буде понад 4000 МВт/год енергії.
Sunseap і адміністрація вільної зони Батам оголосили про підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо будівництва плавучої сонячної станції. Фінансувати підприємство будуть Sunseap capital і банківські позики, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Reuters. Початок робіт заплановано на 2022 рік, завершення – на 2024-й.
Частина отриманої чистої енергії піде на потреби 1,2 млн жителів Батам, надлишки компанія має намір експортувати в Сінгапур з підводного кабелю довжиною близько 50 км. Зараз цей найбільший острів у провінції Кепулауан-Ріау забезпечує всі свої потреби природним газом, тепловими і дизельними генераторами.
Sunseap Group – великий постачальник обладнання для сонячної енергетики. Загальна номінальна потужність проектів у портфоліо компанії складає 2000 МВт.
«Один цей проект подвоїть весь наш портфель і, що важливіше того, продемонструє наші можливості масштабування проектів генерації і зберігання сонячної енергії, – заявив Френк Пхуан, директор і засновник Sunseap. – Плавучі сонячні системи повинні пройти великий шлях, перш ніж зможуть допомогти жителям урбанізованих регіонів Південно-Східної Азії впоратися з труднощами в отриманні відновлюваної енергії на суші».
У Сінгапурі будують перший комерційний плавучий центр обробки даних на водневому паливі. Постачальник морських бурових установок домовився про спільний проект з австралійською компанією Toll Group, в рамках якого буде реалізована плавуча платформа для ЦОД з підтримкою водневих паливних елементів. Новий підхід також збереже місце на суші, що особливо актуально для обмеженого за площею Сінгапуру.
Як повідомлялося, в Німеччині відкрили перший у світі завод, який не викидає в атмосферу СО2.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].