В Індонезії побудують плавучу сонячну ферму площею 1600 гектарів

В Індонезії побудують плавучу сонячну ферму площею 1600 гектарів

Початок робіт заплановано на 2022 рік, завершення - на 2024-й

В Індонезії побудують плавучу сонячну ферму площею 1600 гектарів
фото Shutterstock

Сінгапурська компанія Sunseap виділила понад $2 млрд на будівництво плавучої сонячної електростанції та системи зберігання енергії на індонезійському острові Батам, розташованому на південній стороні Сінгапурської протоки.

Її площа складе 1600 гектарів, номінальна потужність – 2,2 ГВт. Виробляти така станція буде понад 4000 МВт/год енергії.

Sunseap і адміністрація вільної зони Батам оголосили про підписання меморандуму про взаєморозуміння щодо будівництва плавучої сонячної станції. Фінансувати підприємство будуть Sunseap capital і банківські позики, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Reuters. Початок робіт заплановано на 2022 рік, завершення – на 2024-й.

Частина отриманої чистої енергії піде на потреби 1,2 млн жителів Батам, надлишки компанія має намір експортувати в Сінгапур з підводного кабелю довжиною близько 50 км. Зараз цей найбільший острів у провінції Кепулауан-Ріау забезпечує всі свої потреби природним газом, тепловими і дизельними генераторами.

Sunseap Group – великий постачальник обладнання для сонячної енергетики. Загальна номінальна потужність проектів у портфоліо компанії складає 2000 МВт.

«Один цей проект подвоїть весь наш портфель і, що важливіше того, продемонструє наші можливості масштабування проектів генерації і зберігання сонячної енергії, – заявив Френк Пхуан, директор і засновник Sunseap. – Плавучі сонячні системи повинні пройти великий шлях, перш ніж зможуть допомогти жителям урбанізованих регіонів Південно-Східної Азії впоратися з труднощами в отриманні відновлюваної енергії на суші».

У Сінгапурі будують перший комерційний плавучий центр обробки даних на водневому паливі. Постачальник морських бурових установок домовився про спільний проект з австралійською компанією Toll Group, в рамках якого буде реалізована плавуча платформа для ЦОД з підтримкою водневих паливних елементів. Новий підхід також збереже місце на суші, що особливо актуально для обмеженого за площею Сінгапуру.

Як повідомлялося, в Німеччині відкрили перший у світі завод, який не викидає в атмосферу СО2.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті