Adidas оголосила про співпрацю з Common Goal для досягнення глобальних цілей ООН
Новини компаній

Adidas оголосила про співпрацю з Common Goal для досягнення глобальних цілей ООН

Компанія виділить 1% від продажу футбольних м'ячів на формування інклюзивного майбутнього

Этот материал также доступен на русском языке
Adidas оголосила про співпрацю з Common Goal для досягнення глобальних цілей ООН
фото: news.adidas.com

Adidas оголосила про довгострокове партнерство з Common Goal в рамках створення інклюзивного майбутнього за допомогою футболу. Члени Common Goal перераховують один відсоток своїх доходів в центральний фонд, що виділяється впливовим організаціям, які використовують захоплення футболом для досягнення глобальних цілей Організації Об'єднаних Націй. Adidas обіцяв до 2023 року виділити один відсоток від своїх глобальних чистих продажів футбольних м'ячів для Common Goal.

Common Goal стартував у 2017 році, коли Хуан Мата, гравець Манчестер Юнайтед і збірної Іспанії, зобов'язався внести один відсоток своєї зарплати в колективний фонд для інвестицій в громадські організації, що займаються проєктами молодіжним футболом. Проєкт Common Goal є ініціативою StreetFootballWorld – неурядової організації, яка створила глобальну мережу з більш ніж 120 локальних благодійних організацій, які використовують футбол для вирішення соціальних проблем. Наприклад, борються з гендерною нерівністю в Індії, організовують миротворчу діяльність в Колумбії та беруть участь в інтеграції біженців в Німеччині. Common Goal – це громадський рух футболістів, тренерів і вболівальників, об'єднаних метою змінити світ на краще. На сьогодні понад 3 мільйони євро було зібрано рухом й інвестовано в футбольні благодійні організації, які підтримують глобальні цілі Організації Об'єднаних Націй.

Протягом початкового трирічного періоду партнерства Adidas співпрацюватиме з Common Goal для підтримки масових громадських організацій по всьому світу через мережу зі 140 впливових футбольних неурядових організацій в 90 країнах. У число проєктів входять: прискорювач глобальної мети 5, що створює можливості для розвитку дівчаток повною мірою; Антирасистський проєкт, спрямований на припинення расизму в футболі на поле і за його межами; проєкт Play Proud, спрямований на сприяння залученню ЛГБТ-спільнот в масові футбольні організації, програми та спільноти по всьому світу; і проєкт «Вплив глобальної мети 16», що дозволяє молодим людям формувати свої спільноти й створювати мирні та інклюзивні суспільства.

Це оголошення про партнерство є останньою главою кампанії Adidas UEFA Euro 2020 і частиною довгострокового прагнення компанії надихати спорт на створення більш позитивного та інклюзивної світу.

Інклюзивний спорт – не нове для України поняття. Так, одну з програм з інклюзивного футболу просуває гравець національної збірної України та англійського «Манчестер сіті» Олександр Зінченко разом з благодійним фондом SG Charity Foundation. Партнером проєкту, який передбачає проведення чемпіонату з інклюзивного футболу для дітей, виступила компанія Puma, яка забезпечила дитячі групи спортивним спорядженням і формою.

Унікальну комплексну програму підтримки дітей з інвалідністю та особливостями ментального розвитку шляхом залучення їх до спорту «Так, я можу!», яка стартувала торік, реалізує міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation. В її рамках Фонд організовує тренування, у тому числі разом із зірками, закуповує обладнання, облаштовує спортивні майданчики та території для інклюзивного відпочинку і занять спортом, надихає та мотивує.

Також Parimatch Foundation реалізовує програму «Спортивний наставник», яка мотивує на заняття спортом дітей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. До програми, зокрема, було залучено ірландську легенду – бійця змішаних єдиноборств Конора Ентоні Мак-Грегора, українських футболістів та хокеїстів. Також діти отримали можливість зіграти на поле з футбольними клубами «Шахтар» та «Десна». Крім того, в рамках «Спортивного наставника» реалізовуються спортивні програми для дівчат, які опинилися в складних життєвих обставинах і перебувають на обліку Ювенальної поліції.

Так, наприкінці травня спільне тренування з дівчатами з різних міст України провели зіркові спортсмени та спортсменки: художня гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор, багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи Анна Різатдінова, бронзовий призер чемпіонату світу та Всесвітніх ігор з єдиноборств Іван Настенко, самбіст, трикратний чемпіон світу Владислав Руднев, дзюдоїст, заслужений майстер спорту, чемпіон світу та віцечемпіон Європи Георгій Зантарая.

Ці спортивні програми Parimatch Foundation спрямовані на реалізацію п'яти з 17 глобальних цілей ООН.

«Цілі Parimatch Foundation дійсно збігаються з глобальними цілями ООН. Водночас мені важливо підкреслити, що в програмах, які ми реалізуємо, команду фонду цікавлять передусім діти. Місія Parimatch Foundation – поліпшити здоров'я і добробут  суспільства, надаючи дітям рівні можливості та доступ до занять спортом і навчання. Ми раді, що з кожним роком все більше і більше українських спортсменів та філантропів приєднується до нас. Адже це означає, що ми зможемо допомогти ще більшій кількості дітей, а це, своєю чергою, означає, що українське суспільство глобально стає щасливішим», – наголосила президентка міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті