Tesla підвищує ціни на свої електромобілі в США, а в Китаї – знижує

Tesla підвищує ціни на свої електромобілі в США, а в Китаї – знижує

У Китаї Tesla стикається з жорсткою конкуренцією з боку місцевих виробників

Tesla підвищує ціни на свої електромобілі в США, а в Китаї – знижує
Tesla Model Y

Американська компанія Tesla Inc цього тижня продемонструвала різницю в стратегічних підходах до продажу по обидва боки Тихого океану: для збільшення прибутку виробник електромобілів підвищує ціни в США, при цьому знижуючи вартість у Китаї в надії на зростання продажів, пише Investing.com з посиланням на Reuters.

Tesla підвищувала ціни на найдоступніші версії Model 3 і Model Y близько десяти разів у США в цьому році, згідно з даними Reuters. У той же час компанія недавно представила більш доступну версію Model Y в Китаї.

Цього року компанія підвищила ціни на Model Y Long Range як мінімум шість разів у США – на $5500 до $53 990 . У Китаї цього року ціни зросли лише раз – на позашляховик Model Y і седан Model 3.

Аналітик Bernstein Тоні Сакконагі сказав, що впровадження дешевшої моделі Y в Китаї викликає питання про «здоров'я китайського попиту». У дослідженні Bernstein йдеться, що власники Tesla в Китаї менш схильні до подальших покупок порівняно з власниками в Сполучених Штатах і Європі.

Tesla зафіксувала рекорд поставок автомобілів у другому кварталі, а підвищення цін в Північній Америці призвело до збільшення квартального прибутку до рекордних піків.

Однак в Китаї, найбільшому в світі ринку електромобілів, Tesla стикається з жорсткою конкуренцією з боку місцевих виробників і низкою проблем, включаючи відкликання продукції і тиск з боку регулюючих органів.

«Я думаю, що Tesla прагне бути настільки конкурентоздатною, наскільки це можливо в Китаї. Зниження цін буде частиною цього агресивного позиціонування на ринку, – сказав Крейг Ірвін з Roth Capital Partners. – Існує дуже велика різниця в цінах на акумулятори в США і Китаї, а також в локальних витратах на виробництво автомобілів».

Нагадаємо, Ілон Маск розкритикувавApple за використання кобальту в акумуляторах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті