Кабмін змінив порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії

Кабмін змінив порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії

Покупці повинні в повному обсязі оплачувати придбану електроенергію, незалежно від факту споживання

Кабмін змінив порядок проведення аукціонів з продажу електроенергії
Фото: pixabay.com

Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії на ринку двосторонніх договорів (РДД). Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду, передає «Укрінформ».

Зміни до правил проведення передбачають, що у спеціальних сесіях із продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами братимуть участь покупці, які належать державі, або засновані державними компаніями юридичні особи. На них покладатиметься обов'язок вчасно та в повному обсязі оплачувати придбану електроенергію, незалежно від факту її фізичного споживання.

Згідно з пояснювальною запискою, внесення змін обумовлене ситуацією, що склалася на ринку електроенергії упродовж травня – липня. Тоді через маніпуляції ціна електроенергії штучно занижувалася, не покриваючи собівартості її виробництва. Крім того, спостерігалося невиконання контрагентами зобов'язань за двосторонніми договорами.

Нагадаємо: АМКУ розпочав розслідування щодо можливої змови учасників ринку електроенергії. Розслідування ініціювали через істотні коливання обсягів купівлі-продажу на ринку електроенергії протягом останніх кількох днів, зокрема на ринку «на добу наперед».

Ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» на 4 липня знизилася до історичного мінімуму у 2021 році в 426,06 грн/МВт-год, що на 35,9% нижче за ціну, що становила 3 липня і майже в 3,5 раза нижче ціни на 1 липня.

У відповідь на різке зниження ціни на РДН, НКРЕКП до 8 липня встановила мінімальний прайс-кеп у 734,9 грн/МВт-год на цьому ринку. Також регулятор встановив 50% обмеження обсягів продажу електроенергії за двосторонніми договорами в рамках однієї вертикально інтегрованої компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті