Шмигаль анонсував уведення соцпакетів із накопичувальними пенсіями з 2023 року

Шмигаль анонсував уведення соцпакетів із накопичувальними пенсіями з 2023 року

Економічний ефект від уведення накопичувальної системи – 477 млрд грн до 2030 року

Шмигаль анонсував уведення соцпакетів із накопичувальними пенсіями з 2023 року
Фото: УНІАН

В Україні з 2023 року планують запровадити соціальні пакети із накопичувальними пенсіями. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час першого установчого засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні, передає «Укрінформ».

«Завдання для робочої групи – це запровадження на базі чинного законодавства за рішенням уряду з 2023 року соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями. Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробовувати без зміни законодавства. Але, звичайно, наша ціль – це впровадження відповідних законів і повноцінне впровадження накопичувальної пенсії в Україні в цілому», – зазначив Шмигаль.

Водночас він наголосив, що поширення досвіду запровадження соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями на соціальних працівників, вчителів, військових – це важливий елемент переходу до накопичувальної пенсійної системи.

За словами очільника уряду, економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсійної системи, за оцінками Національної комісії з цінних паперів та фондових ринків (НКЦПФР), складе 477 млрд грн до 2030 року.

«Накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної. Гарантування вкладів має бути стовідсотковим для державного пенсійного накопичувального фонду. За другим рівнем має запрацювати третій рівень, на якому добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних фондів», – пояснив Шмигаль.

Він розповів, що запровадження обов’язкових пенсійних накопичень передбачено у трирічній Бюджетній декларації, яку нещодавно ухвалила Верховна Рада. Також уряд подав на розгляд парламенту законопроєкт про фінансування дострокових пенсій для людей, які працюють у шкідливих та важких умовах, з використанням механізму пенсійних накопичень.

Шмигаль наголосив, що серед наступних кроків дорожньої карти розвитку системи пенсійних накопичень має стати розроблення Єдиного соціального реєстру, який суттєво збільшить можливості соціальної підтримки українців.

Раніше Шмигаль повідомив, що запроваджувати накопичувальну пенсійну систему почнуть цьогоріч.

У липні Кабмін затвердив Нацкомісію з цінних паперів органом ліцензування в системі накопичувальних пенсій.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло