Глава World of Warcraft пішов у відставку після скандалу з домаганнями

Глава World of Warcraft пішов у відставку після скандалу з домаганнями

Через харассмент Каліфорнія подала до суду на Activision Blizzard, а працівники компанії влаштували страйк

Глава World of Warcraft пішов у відставку після скандалу з домаганнями
фото Blizzard Entertainment\Bloomberg

Компанія-розробник комп'ютерних ігор Blizzard Entertainment, яка опинилася в центрі скандалу з сексуальними домаганнями, змінить керівництво. З посади президента піде Джей Аллен Брек, його замінять два виконавчих віце-президенти компанії – Джен Оніл і Майк Ібарра, йдеться в повідомленні на сайті компанії, на яке посилається Forbes.

Оніл працює в Blizzard з січня, займалася розвитком компанії, а до цього керувала студією Vicarious Visions, яка тепер входить в Blizzard Entertainment. Ібарра до приходу в Blizzard в 2019 році працював e Xbox.

Наприкінці липня працівники Activision Blizzard вирішили провести страйк на знак протесту через звинувачення в потуранні домаганням. Про це стало відомо з позову Департаменту справедливої зайнятості та житлового забезпечення штату Каліфорнія до компанії.

У позові йшлося про те, що Activision Blizzard і її студія Blizzard Entertainment створили культуру «постійних сексуальних домагань» і статевої дискримінації, писав The Verge.

Bloomberg Law додавав, що жінки в компанії регулярно піддавалися харассменту і отримували менші зарплати, ніж чоловіки.

Чоловіки нерідко приходили на роботу з похмілля, грали в робочий час в ігри, обговорювали сексуальні пригоди, розпускали руки і «жартували на тему згвалтування», а їх керівники заохочували це, йдеться в позові.

У ньому також наголошується, що президент Джей Аллен Брек був у курсі ситуації і допускав таку поведінку, пише The Verge. У харассменті прямо звинувачують колишнього креативного директора гри World of Warcraft Алекса Афрасіабі.

Activision Blizzard у відповідь на позов заявила, що він містить «спотворений і в багатьох випадках помилковий» опис минулого. Заяву компанії теж наводив The Verge. Blizzard назвала позов некоректним, а факт його подання – «безвідповідальною поведінкою несвідомих державних бюрократів, які витісняють найкращі підприємства штату з Каліфорнії». Компанія запевняла, що за останні роки сильно змінила корпоративну культуру.

3 серпня Blizzard заявила, що два її нових керівники подбають в тому числі про те, щоб компанія стала «найбезпечнішим і гостинним робочим простором для жінок, людей будь-якого гендеру, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації і з будь-яким досвідом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті