Помста за Huawei: Пекін поступово «закриває двері» для Ericsson і Nokia

Помста за Huawei: Пекін поступово «закриває двері» для Ericsson і Nokia

Китай прийняв заходи у відповідь на удари, нанесені країнами Заходу по китайському телекомгіганту

Помста за Huawei: Пекін поступово «закриває двері» для Ericsson і Nokia
фото: www.flickr.com/photos/[email protected]/37618003982

З подачі Вашингтона багато союзників США обмежили використання обладнання 5G, виробленого китайською компанією Huawei Technologies. Як пише WSJ, тепер Пекін робить так само зі своїми західними конкурентами.

China Mobile, державний телекомунікаційний оператор, найбільший у світі за кількістю передплатників, в липні надав некитайським провайдерам долю у всього 5,4% на останніх аукціонах 5G в порівнянні з 11% в попередньому раунді у 2020 році.

Найбільше програла шведська компанія Ericsson, яка, завоювала торік всю частку в 11%, в останньому турі отримала всього 1,9%. Китайські державні ЗМІ заявили, що втрата частки ринку пов'язана з рішенням Швеції заборонити Huawei і ZTE в розгортанні мережі 5G.

Світовий ринок мережевого устаткування, обсяг якого досяг $35 млрд, можна розділити на три відносно рівних за розміром сегмента: Китай, США і решта світу. Китай все більше залежить від власного обладнання. Сполучені Штати заборонили Huawei, найбільшого у світі виробника мережевого устаткування, тому він не може брати участь у великих мережевих проєктах протягом багатьох років через побоювання, що Пекін може використати цю компанію для шпигунства. Huawei і Пекін стверджують, що ці побоювання безпідставні.

Велика частина світу зараз йде по стопах Вашингтона. Однак є і винятки, наприклад ФРН. За даними дослідницької компанії Dell'Oro Group, країни, які ввели або розглядають обмеження проти Huawei, складають понад 60% світового ринку мережевого обладнання. За межами Китаю від заборони на Huawei виграють Ericsson і фінська Nokia.

Нагадаємо: у жовтні минулого року шведські регулятори заборонили використання телекомунікаційного обладнання китайських компаній Huawei й ZTE у своїй мережі 5G. Китайська влада попередила, що у відповідь може нанести удар по Ericsson, що спонукало виконавчого директора компанії Борьє Екхольма лобіювати уряд Швеції з метою перегляду заборони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло