Вперше аграрії, які вирощують нішеві культури, отримають держкомпенсацію

Вперше аграрії, які вирощують нішеві культури, отримають держкомпенсацію

Розмір субсидії сягатиме до 5 000 грн на гектар

Вперше аграрії, які вирощують нішеві культури, отримають держкомпенсацію
Фото: pexels.com

Вперше аграрії, які вирощують нішеві культури, як-от гречку, просо, жито, овес, отримають державну компенсацію розміром до 5 000 грн на один га. Для цього Міністерство аграрної політики виділило 50 млн грн із цьогорічної держпідтримки. Про це повідомив міністр агрополітики Роман Лещенко на своїй сторінці у фейсбуці.

У міністерстві очікують, що субсидія допоможе зупинити зростання цін на ці види зернових, попередить скорочення посівних площ і зробить виробництво цих культур рентабельним.

Лещенко додав, що для прозорості механізмів розподілу дотацій аграріям Мінагрополітики розробило проєкт порядку використання коштів, який зараз перебуває на затвердженні в уряді. Одразу після його прийняття Мінагрополітики розпочне збір заявок від аграріїв.

За словами міністра, субсидія надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності. Також це можуть бути ФОПи, які:

  • не мають порушених справ про банкрутство;
  • не перебувають в стадії ліквідації;
  • не мають прострочену заборгованість по податках більш як шість місяців.

Держкомпенсацію надають безповоротно у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, де вирощували гречку, жито, просо та овес, окрім післяукісних культур. Її розмір становитиме до 5 000 грн на один га, але не більше 300 га оброблюваних угідь одним заявником.

Лещенко зазначив, що заявники мають подати до 15 жовтня в обласні комісії у такі документи у паперовому вигляді заявку на отримання субсидії; довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком; письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання; акт про висів насіння; заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма №4 с/г); акт про збір врожаю.

«Після опрацювання матеріалів обласними комісіями та Мінагрополітики облдержадміністрації спрямовують кошти на рахунки отримувачів. Виплати будуть здійснені вже цього року!», – написав міністр.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський підписав закон про часткове повернення аграріям ставки ПДВ 20%. Ставка для постачання пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, соєвих бобів, соняшнику залишається на рівні 14%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло