«Талібан» захопив столиці вже шести афганських провінцій

«Талібан» захопив столиці вже шести афганських провінцій

Міністр оборони Великобританії заявив, що угода, укладена торік між США і талібами, була «провальною»

«Талібан» захопив столиці вже шести афганських провінцій
фото www.flickr.com/photos/hamesha/1802833189

У понеділок бойовики «Талібану» захопили столицю вже шостої афганської провінції. Як повідомляє Reuters, це сталось після того, як таліби витіснили урядові сили безпеки з прикордонних міст і торгових маршрутів після виведенням іноземних сил під командуванням США. Бойовики взяли Айбак, столицю північній провінції Саманган.

«Прямо зараз таліби борються з афганськими силами за захоплення поліцейського управління і резиденції губернатора провінції», – сказав Зіауддін Зія, депутат з Айбаку.

За вихідні повстанці захопили три столиці провінцій – Зарандж в південній провінції Німроз, Сар-е-Пул в північній однойменної провінції і Талокан в північно-східній провінції Тахар. До цього вони взяли столицю північній провінції Кундуз і Лашкаргах, столицю провінції Гільменд.

Досягнення «Талібану» викликали взаємні звинувачення щодо виведення іноземних військ. Міністр оборони Великобританії Бен Уоллес заявив, що угода, укладена торік між Сполученими Штатами і Талібаном, була «провальною». Він сказав, що його уряд просив деяких союзників по НАТО залишити свої війська в Афганістані після виведення американських військ, але не отримав достатньої підтримки.

«Деякі заявили, що зацікавлені, але їх парламенти – ні. Досить швидко стало очевидно, що без Сполучених Штатів як рамкової нації, ці можливості були закриті », – сказав Уоллес.

Міністр оборони Німеччини відхилив заклики солдатів повернутися в Афганістан після того, як повстанці «Талібану» взяли Кундуз, де протягом десяти років дислокувалися німецькі війська.

Офіційні особи США на умовах анонімності заявили, здивовані тим, як швидко деякі столиць були взяті талібами.

Нагадаємо: 29 лютого 2020 року США і радикальний рух «Талібан» уклали угоду, покликану запустити мирний процес в Афганістані і покласти край найтривалішій війні в історії Америки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло