Україні потрібно посилити протиповітряну оборону, навіть шляхом розміщення американських підрозділів – Резніков

Україні потрібно посилити протиповітряну оборону, навіть шляхом розміщення американських підрозділів – Резніков

Міністр переконаний, «Північний потік -2» для України та країн Балтії – це майже гарантована ескалація, для решти Європи – тотальна залежність у майбутньому

Україні потрібно посилити протиповітряну оборону, навіть шляхом розміщення американських підрозділів – Резніков
Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков
Фото: УНІАН

Україні потрібно посилити протиповітряну оборону (ППО), навіть шляхом розгортання американських підрозділів на території України. Про це заявив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков під час робочого візиту до США, передає пресслужба міністерства.

«Важливим є розширення безпекового пакета для України. У першу чергу – за рахунок розгортання сил ППО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє», – сказав Резніков.

Він наголосив, що Росія вже де-факто окупувала Азовське море і тотально змінила баланс у Чорному, повністю його мілітаризувала. Міністр занепокоєний діями РФ, спрямованими на підготовку Криму до розгортання там ядерної зброї.

«Саме з опорою на Крим Росія здійснює військові операції на Близькому Сході та в Африці, впливає на Балкани. Зараз те саме відбувається з Північним потоком-2. Три країни Балтії опиняться під страшенним тиском. Так само під прямою загрозою опинилась Польща. Для України та країн Балтії – це майже гарантована ескалація, а для решти Європи – тотальна залежність у майбутньому і гарантований шантаж. Я переконаний, що треба посилити санкції проти компаній, які втілюють цей проект, і не допустити його запуску», – розповів Резніков.

Нагадаємо: 21 липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку – 2». Зокрема, угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на десять років транзитного договору на поставки російського газу через Україну. Нинішній контракт закінчується у 2024 році.

Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».

Україна заявила, що оскаржить сертифікацію «Північного потоку – 2». За даними оператора проєкту Nord Stream 2 AG, газопровід добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.

Законодавці із США і ЄС виступили проти угоди Байдена-Меркель щодо «Північного потоку – 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло