Часи змінилися: афганські жінки вийшли на протест в Кабулі
В «Талібані» заявляють, що жінки будуть «щасливі» в рамках шаріату

Афганські жінки і дівчата, котрі завоювали права і свободи, про які вони не могли навіть мріяти при останньому правлінні талібів, що закінчилося 20 років тому, відчайдушно намагаються не втратити їх, коли ісламістський бойовий рух повернувся до влади.
Група жінок вийшла на акцію протесту в Кабулі з вимогою виділити для жінок місця в майбутньому уряді Афганістану.
Unbelievable 1st Afghani women protest in the streets of #Kabul #Afghanistan #Talibans #KabulAirport pic.twitter.com/HwfBlYbMhF
– Rajat Soni 🇮🇳 (@rajatkofficial) August 17, 2021
Як повідомляє Reuters, попри те, що «Талібан» обіцяв залишити жіноцтву країни права на роботу та освіту, очевидці повідомляють про протилежне.
«Часи змінилися, – сказала Хадіджа, яка керує релігійною школою для дівчаток в Афганістані. – «Талібан» усвідомлює, що не може змусити нас замовчати, і якщо вони відключать інтернет, світ дізнається про це менш ніж за 5 хвилин. Їм доведеться прийняти, хто ми і ким стали».
Коли таліби вперше правили Афганістаном з 1996 по 2001 рік, їх суворе тлумачення шаріату вимагало, щоб жінки не могли працювати, а дівчаткам не дозволяли відвідувати школу. Жінки були зобов’язані закривати обличчя, а виходити з дому могли лише у супроводі чоловіків. Ті, які насмілилася ослухатись іноді піддавалися приниженню і публічному побиттю з релігійної поліції талібів.
Протягом останніх двох років, коли стало ясно, що іноземні війська будуть виведені з Афганістану, лідери «Талібану» запевняли Захід, що жінки будуть користуватися рівними правами відповідно до ісламу, включно з доступом до роботи та освіти.
У вівторок, на першій пресконференції талібів після захоплення Кабула в неділю, прессекретар Забіхула Муджахід заявив, що жінки будуть мати право на освіту, охорон здоров’я і роботу і що вони будуть «щасливі» в рамках шаріату.
Деякі жінки заявили, що одним з критеріїв прихильності «Талібану» до рівноправності буде те, чи нададуть вони їм роботу в політиці і її розробці.
Лауреат Нобелівської премії миру Малала Юсафзай, яка вижила після пострілу в голову пакистанського бойовика в 2012 році після того, як вона боролася за права дівчаток на освіту, сказала, що глибоко стурбована ситуацією в Афганістані.
Дитяче агентство ООН, ЮНІСЕФ, висловило обережний оптимізм щодо співпраці з офіційними особами «Талібану», посилаючись на їх ранні обіцянки не обмежувати освіту для дівчат. Між тим, глава ООН Антоніу Гутерріш заявив про «жахливі» обмеженнях прав людини талібами. Також він наголосив на все частіших порушеннях стосовно жінок і дівчаток.
Нагадаємо: захоплення Афганістану бойовиками «Талібану» відбулося із запаморочливою швидкістю. За лічені тижні група бойовиків пронеслася з провінціями країни, поки в неділю не увійшла в столицю – Кабул.
Більше про те, як зміниться світ після захоплення Афганістану талібами читайте в матеріалі Mind «Сайгон на стероїдах»: п’ять наслідків падіння Афганістану».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].