При Бюро економічної безпеки діятиме Рада громадського контролю

При Бюро економічної безпеки діятиме Рада громадського контролю

Рада здійснюватиме громадський контроль за діяльністю Бюро та налагоджуватиме ефективну взаємодію з громадськістю

При Бюро економічної безпеки діятиме Рада громадського контролю
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів затвердив Положення про Раду громадського контролю при Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Порядок формування Ради громадського контролю при БЕБ. Таке рішення ухвалили на засіданні уряду, повідомляє «Укрінформ».

Згідно з положенням про Раду, яке оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі, вона є постійно діючим колегіальним органом, який утворюється відповідно до закону про БЕБ для здійснення громадського контролю за діяльністю Бюро, налагодження ефективної взаємодії з громадськістю та здійснення інших повноважень, визначених законодавством.

Крім цього, документ визначає, що Рада:

  • заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів і завдань БЕБ;
  • розглядає звіти БЕБ і протягом 45 календарних днів з дня їх надходження затверджує свій висновок щодо них;
  • організовує публічні заходи щодо діяльності БЕБ;
  • обирає зі свого складу не більше трьох представників, які входять до складу конкурсних комісій БЕБ, з дотриманням принципу представництва жінок і чоловіків.

Рада громадського контролю формуватиметься на засадах відкритого і прозорого конкурсу у складі 15 осіб терміном на два роки. Її персональний склад затверджує директор БЕБ.

Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки України 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро має почати роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

29 липня конкурсна комісія, що визначає, хто буде брати участь у відборі на посаду голови БЕБ, не допустила до конкурсу 11 осіб, в тому числі ексміністра фінансів Олександра Данилюка.

Президент Київської школи економіки, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов, який очолює комісію, пояснив це тим, що в ексміністра немає економічної або юридичної освіти, оскільки його диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування не нострифікований, тобто не підтверджений.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Дениса Осмоловського до комісії з проведення конкурсу на посаду директора БЕБ.

Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло порушення при проведенні конкурсу на пост голови БЕБ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло