Спортсменка Тимановська, яка відмовилася повертатися в Білорусь, виступатиме за збірну Польщі

Спортсменка Тимановська, яка відмовилася повертатися в Білорусь, виступатиме за збірну Польщі

Зміна спортивного громадянства триває 3 роки, але вона сподівається, що для неї цей термін скоротять

Спортсменка Тимановська, яка відмовилася повертатися в Білорусь, виступатиме за збірну Польщі
фото DR

Білоруська легкоатлетка Крістіна Тимановська, яка на початку серпня відмовилася на вимогу тренерів збірної повертатися в Мінськ з Олімпіади в Токіо, заявила, що планує змінити спортивне громадянство на польське і надалі представляти збірну Польщі, пише Reuters.

«Я прийняла рішення залишитися в Польщі і виступати за збірну Польщі», – сказала Тимановська в інтерв’ю.

Тимановська виступала на Олімпіаді-2020 на спринті. Вона описала свій конфлікт із тренерами збірної у соцмережі, висловивши невдоволення тим, як керівництво ставиться до організації змагань (їй наказали бігти дистанцію 400 метрів, хоча вона пояснювала, що навіть не готувалася до неї). Коли тренери збірної відвезли спортсменку в аеропорт Токіо всупереч її бажанню, вона відмовилася сідати на літак і звернулася по допомогу до японської поліції.

Польща, яка давно критикує політику президента Білорусі Олександра Лукашенка і надає притулок білоруським активістам, видала 24-річній легкоатлетці та її чоловіку гуманітарні візи. Тимановська після цього прилетіла до Варшави.

Тимановська сказала в інтерв'ю телеканалу РБК, що зміна спортивного громадянства зазвичай триває три роки, але вона сподівається, що для неї цей термін скоротять.

«Ми зараз будемо намагатися змінити спортивне громадянство, щоб я могла виступати за збірну Польщі», – сказала спортсменка.

Як повідомлялося, Тимановська продасть свою медаль на аукціоні, кошти підуть постраждалим від режиму Лукашенка спортсменам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті