Суд у США відхилив клопотання ексвласників ПриватБанку про припинення розгляду справи

Суд у США відхилив клопотання ексвласників ПриватБанку про припинення розгляду справи

Суд продовжить розгляд справи щодо стягнення збитків, спричинених ексвласниками банку до його націоналізації у грудні 2016 року

Суд у США відхилив клопотання ексвласників ПриватБанку про припинення розгляду справи
фото: unsplash.com

Канцлерський суд штату Делавер відхилив клопотання колишніх власників ПриватБанку щодо припинення розгляду справи за позовом банку в США. Як повідомляє «Укрінформ» з посиланням на пресреліз банку.

«23 серпня 2021 року Канцлерський суд відхилив клопотання відповідачів про припинення розгляду справи за позовом Банку, в якому відповідачі заявляли, що справа нібито має розглядатись судами України (forum non conveniens)», – йдеться у пресрелізі.

Згідно з рішенням, суд продовжить розгляд справи за цивільним позовом ПриватБанку проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших юридичних та фізичних осіб щодо, серед іншого, стягнення збитків, спричинених відповідачами банку до його націоналізації у грудні 2016 року.

Також суд задовольнив клопотання ПриватБанку та виніс наказ про збереження активів (status quo order), яким наклав заборону на будь-які дії поза межами звичайної господарської діяльності з різноманітними активами відповідачів у США.

У суді назвали цей наказ є «гарантією надання позивачу належного забезпечення вимог на суму понад $600 млн, відшкодування яких він вимагає в рамках цього провадження».

Водночас, зазначили в банку, суд задовольнив клопотання відповідачів та призупинив провадження в окремій частині, допоки пов'язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.

«ПриватБанк вітає рішення суду, яким клопотання про припинення розгляду справи на підставі forum non conveniens було відхилено повністю та очікує на встановлення швидкого графіку подальшого розгляду справи», – підсумували у фінустанові.

Нагадаємо, ПриватБанк вручив Коломойському та Боголюбову ізраїльські позови через «Голос України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті