Національний тур «Кіно просто неба» завершився рекордами

Національний тур «Кіно просто неба» завершився рекордами

Літо з українським кіно влаштували благодійники Міронівського хлібопродукту

Этот материал также доступен на русском языке
Національний тур «Кіно просто неба» завершився рекордами
фото: facebook.com/dyvysukrainske

Рекордами завершився Національний тур «Кіно просто неба», який було реалізовано благодійним фондом «МХП-Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Партнерами Національного туру стали Райффайзенбанк, компанія Deloitte в Україні, Українська Кіноакадемія, Компанія «Вавілон». Головною метою Національного туру стало надати можливість людям у містах, містечках, селищах України, де немає кінотеатрів, переглянути найкращі сучасні українські фільми у кінотеатрах просто неба.

Кінотур стартував 5 червня у селищі Мирне Бориспільського району Київської області та завершився 24 серпня у  містечку Миронівка, Обухівського району на День Незалежності України. Перегляд фільмів просто неба забезпечував кіномобіль. Це автономна мобільна автоплатформа з великим LED екраном, мобільною сценою, якісним звуком та всім необхідним обладнанням.

12 кіновікендів на 43 локаціях туру у 10 областях України зібрали близько 50 000 глядачів. Покази відвідали глядачі з 342 населених пунктів (43 локації та 299 сусідніх до локацій селищ та містечок).Протягом туру були продемонстровані 122 сеанси з 12 повнометражних та 26 короткометражних фільмів, – повідомляє Асоціація «Дивись українське!». Це було зафіксовано  Національним реєстром рекордів як рекорд «Максимальна кількість населених пунктів та найбільша кількість глядачів в найбільшому національному турі Україною».

Амбасадорами туру стали зірки українського кінематографа Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк. Вони брали участь у презентаціях та промоушні Туру. Також на різних локаціях кінопоказів долучилися кінорежисер Михайло Іллєнко, кінооператор Ярослав Пілунський, кінорежисер Андрій Дончик, письменник та сценарист Сашко Лірник.

Підтримуючи місію залучення українців до вітчизняного кінематографа, в рамках кінотуру був започаткований спеціальний освітній проєкт «Кінематографічні майстер-класи для підлітків «Grandparents очима дітей», який реалізувався за фінансової підтримки HBCE Grant Program, Zagoriy Foundation та Фонду «МХП-Громаді» у партнерстві з командою Жовтий Автобус від ГО «ГЕРОЇ. ЮЕЙ», Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!», ДержКіно України та компанією PATRIOT Rental. На майстер-класах навчалися підлітки у віці 14-17 років, які проживають у громадах Канева і Катеринополя Черкаської області, Ладижина та Тульчина Вінницької області, а також Петриківки Дніпропетровської області.

138  підлітків з трьох областей України взяли участь у майстер-класах та комплексних практичних заняттях. Під керівництвом досвідчених майстрів українського кінематографа було створено 5 короткометражних робіт (по одній у кожному населеному пункті), які були продемонстровані на заключному показі Національного Туру «Кіно просто неба» 24 серпня у місті Миронівка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті