Ексголову банку «Аркада», його заступників та головного бухгалтера судитимуть за розтрату
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Ексголову банку «Аркада», його заступників та головного бухгалтера судитимуть за розтрату

Вони налагодили схему розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва

Ексголову банку «Аркада», його заступників та головного бухгалтера судитимуть за розтрату
Фото: epravda.com.ua

Печерська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно 5 службових осіб АТ АКБ «Аркада» – ексголови правління, його заступників та головного бухгалтера за фактом розтрати чужого майна в особливо великих розмірах.

Як повідомляєпресслужба Офісу генпрокурора,  ексголова правління спільно із заступниками та головним бухгалтером банку із залученням підконтрольних юридичних осіб організували та налагодили схему розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва.

Службовими особами банку реалізовано дві програми лояльності із залученням коштів фонду фінансування будівництва. За умовами акції вартість квадратного метра площі кватир становила від 169,75 грн до 190,55 грн. Це підтверджується укладеними договорами інвестування будівництва між банком та довірителями – юридичними особами, які виявилися пов’язаними з банком, що заборонено Законом України «Про банки і банківську діяльність». 

У подальшому, у зв’язку з невиконанням довірителями умов акційних програм службові особи банку усупереч Закону України «Про фінансово-кредитні механізми» прийняли рішення про розірвання договорів інвестування та повернення довірителям коштів. При цьому банк безпідставно повернув довірителям кошти в сумі 22 млн грн, що у понад 100 разів перевищувало суму інвестованих коштів.

Розслідування інших епізодів розкрадання активів фінустанови триває.

Нагадаємо: у травні колишній першій заступниці голови правління «Аркади» повідомили про підозру в розтраті 22 млн грн шляхом зловживання службовим становищем. 

Раніше повідомлялося, що прокуратура завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно ексголови правління АТ АКБ «Аркада» та 8 інших осіб за фактом привласнення коштів фондів фінансування будівництва.

У лютому 2021 року правоохоронці повідомили про нову підозру – у розтраті 22,7 млн грн – ексголові правління банку «Аркада» Костянтину Паливоді.

У вересні 2020 року президенту банку «Аркада» повідомили про підозру у привласненні 50 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло