«Інвестори чекали цього дня»: головний конкурент Tesla компанія Rivian виходить на біржу

«Інвестори чекали цього дня»: головний конкурент Tesla компанія Rivian виходить на біржу

Компанію можуть оцінити в $70-80 млрд, що зробить її одним з найдорожчих автовиробників в світі

«Інвестори чекали цього дня»: головний конкурент Tesla компанія Rivian виходить на біржу
фото Flickr

Виробник електричних позашляховиків і пікапів Rivian подав заявку на проведення IPO в США. Компанія заявила про намір вийти на біржу всього за кілька тижнів до того, як почне поставки своїх перших електричних пікапів, пише The Bellз посиланням на The New York Times.

Оцінка компанії може становити близько $70-80 млрд, що зробить її одним з найдорожчих автовиробників в світі, повідомило джерело.

У січні стартап завершив черговий інвестиційний раунд на $2,7 млрд, серед інвесторів компанії – заснований Amazon фонд Climate Pledge Fund, Rowe Price Associates та інші. Як повідомляє TechCrunch з посиланням на джерела, оцінка компанії склала $27,6 млрд.

Rivian заснована в 2009 році і займається розробкою електричних пікапів і вантажівок. Компанія планувала почати виробництво перших моделей у другій половині 2020 року, але через пандемію запуск виробництва зрушився на 2021 рік.

Загалом з моменту заснування Rivian вже залучила понад $8 млрд фінансування. У грудні 2019 року в компанію вклали кошти Ford, BlackRock і Amazon. Для останніх Rivian розробляє електричні фургони для доставки товарів. Перші поставки заплановані на 2022 рік.

Якщо Tesla добилася успіху у виробництві седанів і спортивних електромобілів, то Rivian робить моделі, здатні їздити по бездоріжжю – досить прибутковий сегмент автомобільної промисловості, не зайнятий Tesla.

Аналітики вважають Rivian одним з найбільш перспективних стартапів на ринку. Керуючий директор з аналізу акцій Wedbush Securities Ден Айвз стверджує, що на руку компанії грає підтримка Amazon, Ford і інших великих гравців.

«Інвестори чекали того дня, коли Rivian стане публічною компанією», – заявив аналітик NYT.

Крім того, компанія приваблива для інвесторів і своїми амбітними планами з виробництва. Якщо Rivian дійсно вдасться представити свій електричний пікап у вересні, то компанія випередить General Motors і Ford. Також Rivian планує розширити мережу зарядних станцій і сервісних центрів.

Нагадаємо, Rivian запланувалазбудувати перший завод за межами США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті