Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових та зернобобових культур

Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових та зернобобових культур

Українці намолотили майже 45 млн тонн зерна на площі понад десять млн га

Україна зібрала рекордний урожай ранніх зернових та зернобобових культур
Фото: pixabay.com

В Україні намолотили рекордну кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 млн т. Про це повідомив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

«Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100% до прогнозу, було намолочено 44,8 млн тонн зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України!», – розповів він.

За його словами, в Україні намолотили 32,8 млн т пшениці. Найвища її урожайність – у сільгосптоваровиробників Хмельницької області – 65,2 ц/га.  Ячменю намолочено 10,094 млн т. Лідером є Київська область – 57,2 ц/га. Гороху – 570 000 т.

Лідером із намолоту зерна стала Одещина із показником понад 4,1 млн т. По три млн т зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Лещенко також зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн т насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору», – прокоментував міністр.

За його інформацією, за січень-липень 2021 роки аграрії отримали з держбюджету за програмою часткової компенсації вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання 546 млн грн, у рамках державної програми здешевлення кредитів – 565 млн грн, а за програмою «Доступні кредити 5-7-9%"- понад 26 млрд грн.

«Враховуючи неврожай на інших континентах, кон'юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль держави в глобальній продовольчій безпеці. Відповідно, за такої держпідтримки агросектор у 2021 році може сформувати понад половину обсягу валютної виручки держави та забезпечити п'яту частину ВВП країни», – підсумував Лещенко.

Нагадаємо: аграрії України експортували майже 6,5 млн тонн зернових, тобто на 127 тонн більше, ніж торік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті