Суд скасував заборону на будівництво висоток у селах поблизу Києва

Суд скасував заборону на будівництво висоток у селах поблизу Києва

Забудовники можуть спати спокійно, принаймні поки рішення не оскаржили у Верховному суді

Суд скасував заборону на будівництво висоток у селах поблизу Києва
фото 1ua.com.ua

У четвер, 2 вересня, набрало чинності скасування державних будівельних норм в частині максимальної висотності будівель в населених пунктах. Про це повідомив на своїй сторінці адвокат, член правління Асоціації адвокатів України Юрій Хапко.

За день до цього «в судовому порядку було скасовано пункт ДБН (державних будівельних норм – ред.), який забороняв будівництво висоток у селищах-сателітах Києва. Це актуально, бо зараз вони переживають етап активного розвитку», – розповів він.

1 вересня Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу Міністерства розвитку громад і територій на рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправним скасування наказу міністерства про закріплення в державних будівельних нормах (ДБН) заборони на будівництво багатоповерхових будинків у селах із населенням понад 1 тис. осіб. і кварталах садибної забудови.

Хапко додав, що це відкриває для забудовників нові можливості в передмісті.

«Ні для кого не секрет, що Київ та регіон – одвічні конкуренти за покупців нерухомості. Останнім часом передмістя почало випереджати столицю за обсягом будівництва нових площ через низку факторів. З прийняттям такого рішення ця тенденція на ринку може продовжитись», – вказав адвокат.

Рішення може бути оскаржено.

Скасований судом пункт ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» передбачає, що максимальна висота житлової забудови в селах із населенням понад 1000 осіб становить чотири поверхи (12 м). Ним також забороняється розташування багатоквартирних (секційних) будинків у кварталах садибної забудови.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло