Найбільші європейські банки розміщають у податкових притулках понад $23 млрд щорічно
Ця сума становить 14% їхнього загального прибутку

Відповідно до нового звіту Податкової обсерваторії ЄС, найбільші банки Європи щорічно розміщують в податкових притулках в середньому 20 млрд євро ($23,7 млрд). Як повідомляє CNBC, це становить 14% їх загального прибутку.
У звіті розглядається діяльність 36 системних європейських банків зі штаб-квартирами в 11 країнах Європи.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Наразі до списку податкових притулків входять: Багами, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гернсі, Гібралтар, Гонконг, Ірландія, острів Мен, Джерсі, Кувейт, Люксембург, Макао, Мальта, Маврикій, Панама і Катар.
У звіті наголошується, що близько 65% прибутку банків було отримано за кордоном через афілійовані особи в період з 2014 по 2020 рік, при цьому дослідники документально зафіксували невідповідність між країнами, в яких фіксувався прибуток, і країнами в яких знаходилися співробітники. Згідно зі звітом, прибуток на одного співробітника в податкових притулках також був набагато вищим, ніж в інших країнах, при цьому дочірні компанії в податкових притулках повідомляли про високу прибутковість і рентабельність.
Дослідники також вказали, що 25% прибутку банків реєструється в країнах, де податкова ставка нижче 15%.
«Узяті разом, ці свідчення вказують на значну присутність і стабільне використання податкових притулків європейськими банками протягом багатьох років», – йдеться у звіті.
«Прибутковість банків у «податкових притулках» аномально висока: 238 000 євро на співробітника в порівнянні з приблизно 65 000 євро в країнах, які не є притулками, – пишуть автори звіту. – Це говорить про те, що прибуток, який реєструється в податкових притулках, в основному переміщається з інших країн, де відбувається виробництво послуг».
Дослідники також визначили, що кілька банків мають «досить високу присутність в податкових притулках». До того ж одна частина банків використовує для цього лише одна країну, інша – розмішує кошти одразу в декількох «притулках».
Згідно з дослідженням, HSBC зарезервував в середньому 58% свого прибутку до оподаткування в податкових притулках в період з 2014 по 2020 рік.
«HSBC не використовує стратегії ухилення від сплати податків для штучного перенаправлення прибутку в юрисдикції з низькими податками», – наголосив представник банку в коментарі телеканалу.
Standard Chartered зарезервував близько третини свого прибутку до оподаткування в податкових притулках, в той час як Deutsche Bank, Nord LB і RBS – в середньому понад 20%.
На іншому кінці шкали розташувались Bankia, Erste, Nykredit Realkredit, Swedbank і Banco Sabadell. Жоден з них не реєстрував свій прибуток в податкових притулках протягом семирічного періоду вибірки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.