Рада ухвалила зміни до закону про індустріальні парки

Рада ухвалила зміни до закону про індустріальні парки

Кабінет Міністрів має у держбюджеті на 2022 рік виділити щонайменше 2 млрд грн для норм законопроєкту

Рада ухвалила зміни до закону про індустріальні парки
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про індустріальні парки (№4416-1) у другому читанні. Законопроєкт в цілому підтримали 290 народних депутатів. Кабінет Міністрів має у держбюджеті на 2022 рік виділити щонайменше 2 млрд грн для норм законопроєкту. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Згідно з текстом законопроєкту до другого читання, в індустріальних парках зможуть розміщуватися такі об'єкти, як офіси керуючих компаній учасників індустріальних парків, фінансові, рекламні та маркетингові установи, освітні заклади, зокрема дошкільні, наукові парки, акселератори, інноваційні лабораторії, зали для конференцій, пожежні частини, складські приміщення та об'єкти логістичної інфраструктури, а також низка інших об'єктів.

Законопроєкт також передбачає повну або часткову компенсацію відсоткової ставки за рахунок бюджету за кредитами на облаштування і ведення госпдіяльності в індустріальних парках для їх учасників. Окрім цього, передбачається фінансування на безповоротній основі облаштування індустріальних парків, забезпечення будівництва об'єктів суміжної інфраструктури – доріг, ліній зв'язку та інших комунікацій, необхідних для роботи таких парків. Також передбачається компенсацію витрат за рахунок державного і місцевих бюджетів на підключення і приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Як зазначено в проєкті закону, учасниками індпарків зможуть бути ІТ-компанії, підприємства переробної промисловості, переробки промислових та побутових відходів (крім поховання відходів), а також суб'єкти науково-технічної діяльності. Водночас на території таких парків не може бути розміщено виробництво підакцизних товарів, окрім виробництва автомобілів, мотоциклів, причепів та низки інших транспортних засобів.

Із зазначеним законопроєктом пов'язані також законопроєкти №5688 і №5689 – з відповідними поправками до Податкового та Митного кодексів. Вони очікують свого розгляду в комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.

Нагадаємо, Уряд хоче створити інфраструктуру для 25 індустріальних парків до 2024 року. Реалізація проєкту забезпечить створення сотень тисяч робочих місць в суміжних галузях економіки.

Mind звернувся до одного з авторів законопроєктів, заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського з проханням розповісти, які стимули отримають потенційні учасники ІП, і на які вигоди від їхньої роботи може розраховувати економіка України.

Водночас це не перші законодавчі ініціативи у цій сфері. Яка ж склалась ситуація в Україні із розвитком індустріальних парків, і які ще ініціативи чекають своєї черги на прийняття, проаналізували спеціально для Mind партнер юридичної фірми «Астерс» Олег Бойчук та старший юрист компанії Олена Касаткіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті