Портленд хоче заборонити ведення бізнесу з Техасом через скандальний закон про аборти

Портленд хоче заборонити ведення бізнесу з Техасом через скандальний закон про аборти

Мер міста заявив, що закон «не демонструє турботу про здоров'я та благополуччя тих, хто може завагітніти»

Портленд хоче заборонити ведення бізнесу з Техасом через скандальний закон про аборти
фото DR

Міська рада Портленда, штат Орегон, планує в середу винести на голосування пропозицію заборонити ведення бізнесу зі штатом Техас після введення в цьому штаті нових спірних обмежень на аборти, передає Голос Америки.

У заяві, випущеній минулого тижня, мер Портленда демократ Тед Уілер заявив, що міська рада проголосує щодо питання про заборону торгівлі товарами і послугами з Техасом, а також заборону службовцям міста відвідувати штат з діловими поїздками.

В якості причини він назвав новий закон, що забороняє аборти після виявлення серцебиття плода і дозволяє приватним особам подавати в суд на будь-якого, хто, на їхню думку, допомагав жінці порушити ці обмеження.

«Цей закон не демонструє турботу про здоров'я, безпеку та благополуччя тих, хто може завагітніти. Цей закон не визнає і не проявляє поваги до прав тих, хто може завагітніти, – заявив Уілер. – Цей закон винагороджує приватних осіб за стеження і контроль над тілами інших людей. Він порушує принцип відділення церкви від держави. І він змушує людей виношувати дітей проти їх волі», – наголосив політик.

Прихильники цього закону вважають, що він захистить ще ненароджених дітей.

Днями Верховний суд США відмовився заблокувати цей закон 5 голосами «за» при 4 «проти».

Нагадаємо, сервіси таксі Lyft і Uber заявили, що покриють судові витрати в разі позовів до водіїв через техаський закон про аборти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті