Saga Development і Dragon Capital розглядають можливість купівлі «Більшовика»

Saga Development і Dragon Capital розглядають можливість купівлі «Більшовика»

Об'єкт привабливий для інвесторів великою площею, близькістю до центру і метро

Saga Development і Dragon Capital розглядають можливість купівлі «Більшовика»
Фото: УНІАН

Девелоперська компанія Saga Development і інвестфонд Dragon Capital розглядають можливість участі в аукціоні з купівлі АТ «Перший Київський Машинобудівний завод» (колишній завод «Більшовик»). Про це власник і CEO Saga Development Андрій Вавриш і генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала повідомили на інвестиційному форумі RAU, передає UBR.

Під час панельної дискусії, на питання про участь в аукціоні, топменеджери компаній відповіли «можливо, так».
Як пояснив у коментарі виданню Томаш Фіала, зараз в Dragon Capital аналізують можливість покупки заводу, але він сам не впевнений в тому, що компанія візьме участь в аукціоні. Привабливість «Більшовика», говорить він, полягає в наявності поруч транспортної розв'язки, метро, а також близькості до центру.

«Там великий шматок землі, який можна комплексно, красиво реабілітувати та забудувати. Зараз це місце мертве: там було створено дуже багато різних проблем і боргів», – зазначив Фіала.

За його словами, забудова площі колишнього заводу може включати, крім житла, освітні, спортивні, торговельні будівлі – це може бути «самодостатній об'єкт, де будуть забезпечуватися всі потреби».

Фіала оцінив розмір інвестицій в проєкт забудови й благоустрою території в «сотні» мільйонів доларів – це «дуже великий проєкт», зауважив Фіала, додавши, що в разі перемоги на аукціоні Dragon Capital буде запрошувати співінвесторів для його «освоєння».

На реалізацію проєкту піде багато часу – як мінімум один-два роки знадобляться для створення концепції розвитку ділянки, «щоб він добре вписувався в місто»,  на отримання всіх дозвільних документів та інші підготовчі заходи.

Нагадаємо, аукціон з продажу «Більшовика» призначений на 27 жовтня. Стартова вартість визначена в 1,39 млрд грн. Умови покупки – погашення боргів (понад 500 млн грн), модернізація підприємства (на суму не менше 57 млн грн), а також збереження частини виробництва на одній з дільниць (у Києві або Жашкові).

Mind розповідав, якою буде подальша доля колишнього заводу «Більшовик» та у якому стані підприємство зараз, чи можна його зберегти та чи варто це робити.

Раніше повідомлялося, як підготувати завод до продажу і створити ідеальну історію великої приватизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті