Український стартап розробляє сервіс для швидкої оплати криптовалютами

Український стартап розробляє сервіс для швидкої оплати криптовалютами

Weld Money планує випускати картки Visa або Mastercard з під'єднаними до них криптовалютними гаманцями

Этот материал также доступен на русском языке
Український стартап розробляє сервіс для швидкої оплати криптовалютами
Фото: pixabay

Український стартап Weld Money планує випускати картки Visa або Mastercard з під'єднаними до них криптовалютними гаманцями. Їх власники зможуть усюди розплачуватися криптовалютами так само, як і звичайними грошима.

Про це Mind повідомив Артем Ковбель – фахівець із боротьби з фінансовим шахрайством, партнер міжнародної аудиторської компанії Crowe (входить до топ-10 аудиторських компаній у світі). Його роль у межах даного проєкту – забезпечення прозорості в управлінні компанією, посилення контролів у царині процедури KYC й ідентифікації потенційних інвесторів у проєкт.

За словами Артема Ковбеля, спочатку карти підтримуватимуть лише підкріплені доларом USDT або USDC. Надалі користувач зможе підключити Bitcoin, Ethereum і будь-які інші популярні на ринку криптовалюти. І не тільки їх. У майбутньому, як обіцяють розробники, користувач матиме змогу приєднати будь-які свої віртуальні активи.

Карту Weld Money також можна буде підключити до платіжних сервісів Apple Pay і Google Pay. У цьому випадку користувачі зможуть розплачуватися за свої покупки безпосередньо зі смартфона або іншого відповідного гаджета.

Український стартап розробляє сервіс для швидкої оплати криптовалютами

Офіційно стартап Weld Money запустився минулого літа. Зараз у компанії працює близько 25 осіб, серед них і три її засновники – Олексій Мерецький, Олексій Бобок та Ірина Лоренс.

Усі засновники мають різнобічні компетенції та досвід реалізації фінансових проєктів, серед яких – міжнародна платіжна система PayRun, сервіс мікрокредитування «КредитКафе» та лізинг преміальних автомобілів GETCAR. Ролі партнерів у проєкті умовно можна розподілити так: Олексій Мерецький – стратегія та розвиток бізнесу, Олексій Бобок – розвиток ІТ й операційне управління, Ірина Лоренс – crypto і трейдинг.

Компанія вже залучила кошти від Concorde Capital (Україна), 7 O'Clock Capital (Китай) і Magnus Capital (США). Усі три компанії придбали токени Weld Money. Загальна сума операції не розкривається. За оцінкою експертів, вартість компанії може оцінюватися в сотні мільйонів доларів.

Публічний продаж токенів компанії відбудеться у вересні. Приватні покупці, які придбають токени, отримають преміальну карту Visa Infinite безкоштовно, а також зможуть використовувати маркери для здешевлення транзакцій і інших корисних фітч Weld. Звичайним користувачам за оформлення карти потрібно буде заплатити $100. За кожну транзакцію через сервіс Weld Money передбачено комісію в розмірі до 3%. Для порівняння, у власників Visa Infinite вона буде у два рази меншою.

Сервіс Weld Money перебуває на стадії розробки мобільного застосунку. На сьогодні готовий бекенд і дизайн програми, транзакційне ядро та необхідні сервіси з онлайн-онбордингу клієнтів.

Як раніше повідомляв Mind, Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт «Про віртуальні активи» (№3637). Він регулює галузь криптовалют: тепер власники таких активів зможуть легально обмінювати та декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії – реєструвати блокчейн-бізнес в Україні. За прийняття законопроєкту в другому читанні проголосувало 276 депутатів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті