«Талібан» запроваджує нові правила навчання у вишах Афганістану

«Талібан» запроваджує нові правила навчання у вишах Афганістану

Мова йде про розділене навчання чоловіків та жінок

«Талібан» запроваджує нові правила навчання у вишах Афганістану
Фото: dw.com

Радикальний ісламістський рух «Талібан», який захопило владу в Афганістані, запроваджує нові правила навчання у закладах вищої освіти в країні. Відповідно до них, чоловіки та жінки повинні навчатися роздільно, а останні мають дотримуватися суворого дрес-коду згідно з традиціями ісламу в розумінні талібів. Про це повідомляє DW.

Абдул Баки Хаккані, призначений в кінці серпня керівництвом руху «Талібан» в. о. міністра вищої освіти Афганістану, представив на пресконференції в Кабулі правила для ЗВО країни.

Згідно з цим документом, навчання в афганських університетах має проходити окремо для чоловіків і жінок. При цьому заняття у студенток повинні будуть вести, в основному, жінки. Викладачі-чоловіки в жіночій аудиторії теж допускаються, але тільки якщо вони слідують законам шаріату.

Хаккані заявив: «Спільне навчання суперечить принципам ісламу. З іншого боку, воно розходиться з національними цінностями й традиціями афганців». За його словами, студенти повинні будуть дотримуватися суворих правил в одязі. Жінки мають обов’язково носити хіджаб.

Зазначається, що набір предметів, які вивчають в університетах, також буде переглянутий талібами.

Раніше повідомлялося, що таліби заборонили жінкам в Афганістані займатися спортом. Окрім порушень прав жінок це призведе і до проблем з організацією міжнародних матчів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло