Росіянин, який вклав гроші у фонд принца Чарльза, виявився судимим за відмивання грошей
Принц мав намір з ним зустрітися, однак передумав

Шотландський регулятор благодійних організацій у неділю, 12 вересня, заявив, що проводить розслідування щодо одного з фондів принца Чарльза в зв'язку з претензіями, що стосуються пожертв російського банкіра Дмитра Леуса, передає Deutsche Welle.
При цьому принц Чарльз мав намір зустрітися з Леусом в подяку за те, що останній в травні 2020 року пожертвував 500 тисяч фунтів одному з благодійних фондів принца. Однак згодом з'ясувалося, що Леус був раніше засуджений за відмивання грошей і зустріч не відбулася, пише британська газета The Sunday Times.
Зазначається, що стурбованість з приводу біографії росіянина в вересні 2020 року висловив комітет з етики при фонді принца Чарльза. У зв'язку з цим, за даними The Sunday Times, пожертвування були перенаправлені в інший фонд принца Чарльза – Children & the Arts.
Тим часом американський телеканал CNN зв'язався з офіційним представником Дмитра Леуса і з'ясував, що назад до банкіра гроші так і не повернулися.
«Містер Леус не знав, що гроші переведуть в Children's Arts Foundation, і не давав на це своєї згоди. Якби з ним проконсультувалися, він вирішив би використовувати ці гроші, щоб допомогти великій кількості вразливих дітей і молодих людей, які фонд Leus Family Foundation підтримує по всій Великобританії», – цитує медіакомпанія представника банкіра.
У заяві, опублікованій 12 вересня, Управління благодійних організацій Шотландії повідомило, що направило піклувальникам фонду принца лист, що інформує їх про розслідування претензій.
У 2003 році Дмитро Леус, що був тоді головою правління Російського депозитного банку (РДБ), був заарештований за звинуваченням у розкраданні $20 млн з Центрального банку Туркменії. У березні 2004 року суд засудив його до чотирьох років позбавлення волі. При цьому суд порахував, що Леус не викрадав гроші, але використовував свій банк для їх відмивання.
У 2006 році банкір був звільнений з в'язниці умовно-достроково. З 2006 до 2013 року Леус очолював банк «Західний», в 2014 року у цього банку відкликали ліцензію.
За даними CNN, Леус добивався отримання британського підданства. У свою чергу, газета Sunday Times зазначає, що принц Чарльз міг не знати подробиці біографії Леуса.
Офіційний представник банкіра вказав в коментарі для CNN, що судимість його клієнта була погашена в 2007 році і у Леуса на даний момент «немає абсолютно ніяких судимостей».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].