Понад 60% звернень до рієлторів Києва стосуються малогабаритних квартир

Понад 60% звернень до рієлторів Києва стосуються малогабаритних квартир

Попит на житло в столиці перевищує пропозицію

Понад 60% звернень до рієлторів Києва стосуються малогабаритних квартир
фото: Maria Ziegler/Unsplash

Понад 60% звернень до рієлторів Києва на початок вересня стосувалися купівлі/продажу малогабаритних квартир площею 35-50 кв. м у вдало розташованих будинках радянської забудови. Про це повідомила голова київського міського відділення Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) Олена Гайдамаха.

«Ще на початку року можна було говорити про певний баланс на рієлторські послуги з боку продавців і покупців. Однак уже з середини квітня стало зрозуміло, що в цьому році через тимчасове скорочення пропозиції та запуск програми «Доступна іпотека 7%» послугами рієлторів користуються більше покупців, ніж продавців», – повідомила вона «Інтерфакс-Україна».

За її даними, близько 20% дають запити на приватні будинки та земельні ділянки в найближчому передмісті Києва (на відстані 10-15 км від столиці); 15% – об'єкти первинного ринку житла столиці та передмістя (переважно класів комфорт + і бізнес), близько 5% – об'єкти елітної нерухомості.

При цьому вона прогнозує, що у 2022 році тенденція на високу затребуваність рієлторських послуг саме у покупців нерухомості може зберегтися.

«Попит на житло в столиці перевищує пропозицію, адже фактично немає інших дієвих способів зберегти й примножити свої статки. Така тенденція буде спостерігатися й у 2022 році: покупці будуть формувати ринок рієлторських послуг», – резюмувала Гайдамаха.

Асоціація фахівців з нерухомості (рієлторів) України створена в 1995 році. АФНУ об'єднує представників з 25 регіонів країни в 32 містах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті