«Бюджет модернізації» від уряду Шмигаля: що в нього закладено

«Бюджет модернізації» від уряду Шмигаля: що в нього закладено

Капітальні інвестиції будуть враховані між першим і другим читанням

«Бюджет модернізації» від уряду Шмигаля: що в нього закладено
фото: kmu.gov.ua

Кабінет міністрів під час засідання 15 вересня затвердив проєкт державного бюджету на 2022 рік.

«Ми передаємо головний кошторис країни на розгляд парламенту, і ми готові обговорювати його з народними депутатами. Бюджет на 2022 рік не тільки збалансований та реалістичний, це бюджет модернізації країни, становлення та відновлення економіки, інвестицій у людей, в їх здоров'я, освіту та розвиток», – сказав Шмигаль.

Прем’єр підкреслив, що ключові пріоритети залишаються незмінними: медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки.

За його словами, основні макроекономічні параметри:

  • зменшення дефіциту бюджету до 3,5%;
  • зменшення державного боргу – 57% ВВП;
  • зростання зарплат – середньомісячна 15 258 грн;
  • стабільний курс гривні;
  • зниження інфляції;
  • рекордний за останні 10 років рівень зростання ВВП.

На медичну галузь у проєкті держбюджету-2022 передбачено 193 млрд грн. Шмигаль зазначив, що це на 31 млрд більше, ніж цього року. Зокрема, на медгарантії хочуть виділити 157,5 млрд грн, а на високоспеціалізовану допомогу і закупівлю ліків – 19,1 млрд грн. Зарплата лікарів має зрости в 1,6 раза. Зокрема, передбачена середня зарплата лікарів в розмірі 22 500 грн, а мінімалка – 20 000 грн. Середня зарплата середнього медперсоналу закладена в розмірі 14 500 грн, мінімалка – 13 500 грн.

На освіту планується виділити 190 млрд грн. Це на 21 млрд більше, ніж цьогоріч. Планується підвищення зарплат вчителів, стипендій для студентів. Також передбачається збільшення на 30% видатків на інклюзивну освіту.

На транспортну інфраструктуру планується виділити 16,1 млрд грн.

На розвиток стратегічної промисловості виділяється 7,5 млрд грн. Передбачається 2,5 млрд грн видатків на оборонно-промисловий комплекс (виготовлення бронетанкової та авіаційної техніки, ракетного озброєння, боєприпасів та приладів). 3 млрд грн – на космічну галузь (ракетний комплекс ЗЕНІТ 1SL, будівництво двох супутників). На авіабудівну галузь виділяється 2 млрд грн (проведення досліджень і розробок в авіаційній промисловості та впровадження їх результатів, а також модернізація агрегатів та вузлів гвинтокрилів Мі-8, Мі-24).

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко зауважив, що проєкт Держбюджету слід доопрацювати у розрізі проєкту програми «Велика реставрація» для гарантій фінансування. Він попросив передбачити видатки у мільярди гривень для збереження історико-культурної спадщини. Шмигаль відповів, що капітальні інвестиції будуть враховані між першим і другим читанням.

Раніше повідомлялося, що дефіцит держбюджету-2022 може скоротитися на 24%. Доходи пропонують на рівні 1,2 трлн грн, видатки 1,4 трлн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті