«Бюджет модернізації» від уряду Шмигаля: що в нього закладено
Капітальні інвестиції будуть враховані між першим і другим читанням

Кабінет міністрів під час засідання 15 вересня затвердив проєкт державного бюджету на 2022 рік.
«Ми передаємо головний кошторис країни на розгляд парламенту, і ми готові обговорювати його з народними депутатами. Бюджет на 2022 рік не тільки збалансований та реалістичний, це бюджет модернізації країни, становлення та відновлення економіки, інвестицій у людей, в їх здоров'я, освіту та розвиток», – сказав Шмигаль.
Прем’єр підкреслив, що ключові пріоритети залишаються незмінними: медицина, освіта, армія, інфраструктура, соціальні програми, діджиталізація, підтримка підприємців та економіки.
За його словами, основні макроекономічні параметри:
- зменшення дефіциту бюджету до 3,5%;
- зменшення державного боргу – 57% ВВП;
- зростання зарплат – середньомісячна 15 258 грн;
- стабільний курс гривні;
- зниження інфляції;
- рекордний за останні 10 років рівень зростання ВВП.
На медичну галузь у проєкті держбюджету-2022 передбачено 193 млрд грн. Шмигаль зазначив, що це на 31 млрд більше, ніж цього року. Зокрема, на медгарантії хочуть виділити 157,5 млрд грн, а на високоспеціалізовану допомогу і закупівлю ліків – 19,1 млрд грн. Зарплата лікарів має зрости в 1,6 раза. Зокрема, передбачена середня зарплата лікарів в розмірі 22 500 грн, а мінімалка – 20 000 грн. Середня зарплата середнього медперсоналу закладена в розмірі 14 500 грн, мінімалка – 13 500 грн.
На освіту планується виділити 190 млрд грн. Це на 21 млрд більше, ніж цьогоріч. Планується підвищення зарплат вчителів, стипендій для студентів. Також передбачається збільшення на 30% видатків на інклюзивну освіту.
На транспортну інфраструктуру планується виділити 16,1 млрд грн.
На розвиток стратегічної промисловості виділяється 7,5 млрд грн. Передбачається 2,5 млрд грн видатків на оборонно-промисловий комплекс (виготовлення бронетанкової та авіаційної техніки, ракетного озброєння, боєприпасів та приладів). 3 млрд грн – на космічну галузь (ракетний комплекс ЗЕНІТ 1SL, будівництво двох супутників). На авіабудівну галузь виділяється 2 млрд грн (проведення досліджень і розробок в авіаційній промисловості та впровадження їх результатів, а також модернізація агрегатів та вузлів гвинтокрилів Мі-8, Мі-24).
Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко зауважив, що проєкт Держбюджету слід доопрацювати у розрізі проєкту програми «Велика реставрація» для гарантій фінансування. Він попросив передбачити видатки у мільярди гривень для збереження історико-культурної спадщини. Шмигаль відповів, що капітальні інвестиції будуть враховані між першим і другим читанням.
Раніше повідомлялося, що дефіцит держбюджету-2022 може скоротитися на 24%. Доходи пропонують на рівні 1,2 трлн грн, видатки 1,4 трлн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].