Найбільше від стрибка цін на газ постраждала Британія: деякі компанії на межі банкрутства
Уряд вирішив не рятувати збанкрутілі компанії

Кілька британських постачальників енергії опинилися на межі банкрутства через високі ціни на газ, а влада розглядає варіант видавати компаніям державні надзвичайні кредити, щоб вони не піднімали ціни для клієнтів.
Великобританія в числі перших в Європі зіткнулася з серйозними проблемами через високі ціни на газ, пише The Bell з посиланням на Financial Times.
Вже кілька дрібних постачальників газу опинилися на межі банкрутства. Енергетичний сектор попереджає, що при поточних цінах на газ до Різдва з 55 компаній можуть залишитися тільки 10. При цьому уряд вирішив не рятувати збанкрутілі компанії, відзначає FT. Замість цього влада зосередилися на тому, що їхні клієнти не залишилися без газу.
Зокрема уряд розглядає можливість надання державних надзвичайних позик енергетичним компаніям, щоб вони не піднімали тарифи для клієнтів. Це безпосередньо пов'язано з тим, що клієнти компаній, які на межі банкрутства, шукають нових постачальників, а ті вкрай неохоче приймають їх без держпідтримки.
Крім того, в Британії назріває дефіцит вуглекислого газу, який використовується у виробництві м'яса, сталі, харчової упаковки і газованих напоїв. 60% вуглекислого газу в країні виробляє компанія CF Industries в якості побічного продукту при виробництві добрив. Але через високі ціни на газ виробництво добрив скоротилося, в результаті утворився і дефіцит CO2. Уряд розглядає питання про субсидії для заводів CF Industries.
Великобританія поки що найбільше страждає від високих цін на газ, тому що країна сильно просунулася в плані переходу на відновлювані джерела енергії, писала раніше FT. За даними The Wall Street Journal, на частку вітряних електростанцій у Великобританії в минулому році припало близько чверті вироблення, а на початку вересня частка вітрогенерації впала до 6%.
Тому в країні навіть постало питання про перезапуск вугільної електростанції в Ноттінгемширі, закритої з метою боротьби зі зміною клімату.
На додачу до цього проблеми на енергоринку країни посилила пожежа минулого тижня, яка вивела з ладу потужний енергоперетік із Францією.
Як повідомлялося раніше, зростання цін на електроенергію в Європі вдарило по виробниках добрив.
Тим часом євродепутати просять Єврокомісію почати розслідуванняпроти «Газпрому» – вони запідозрили російську компанію в діях, що призвели до підвищення ціни на газ.
Більше про причини і наслідки цього явища – в матеріалі журналіста Mind «Російська газова авантюра: 5 аспектів енергетичної кризи».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].