На заміну МКС: NASA шукає приватні компанії для будівництва нових станцій на орбіті
NASA в майбутньому не будуть потрібні настільки великі й складні станції, як МКС

Міжнародна космічна станція (МКС) буде виведена з експлуатації до кінця десятиліття. Уже зараз NASA шукає їй заміну. Компанія звернулася до приватних інвесторів, щоб ті представили проекти нових орбітальних станцій. Відгукнулося кілька компаній – від стартапів до великих аерокосмічних корпорацій. У планах NASA – прийти до приватно-державного партнерства в створенні нової орбітальної станції, що дозволить агентству пристойно економити бюджетні кошти.
Залучення приватних інвесторів до проектів орбітальних станцій дозволить досягти прогресу в розвитку комерційних космічних напрямів і наблизити момент, коли в космосі можна буде жити і відпочивати, а не тільки працювати. Про це в інтерв'ю CNBC розповів Філ Макалістер, директор NASA з комерційних космічних польотів, пише HighTech Plus.
На його думку, NASA стане одним з багатьох користувачів інфраструктури комерційних орбітальних станцій, причому тільки в частині, необхідній для науково-дослідницької роботи. До того ж Макалістер вважає, що NASA в майбутньому не будуть потрібні настільки великі й складні станції, як МКС. NASA також не буде і єдиним інвестором проектів.
«Компанії-інвестори будуть володіти інтелектуальною власністю та місцями на орбіті, які вони можуть надавати не тільки NASA, а й іншим організаціям», – пояснив Філ Макалістер.
NASA зараз оцінює пропозиції приватних інвесторів і планує оголосити переможців до кінця року.
Приватно-державне партнерство в космосі вже виправдало себе. Наприклад, завдяки реалізації програми з розвитку приватних пілотованих космічних кораблів для доставки астронавтів на орбіту приватними компаніями – Boeing і SpaceX – NASA, що виступило замовником обох проектів, зекономило до $30 млрд.
Раніше в цьому році NASA оприлюднило деталі проекту Commercial LEO Destinations. В його рамках планується укласти контракти з чотирма компаніями на $400 млн, а в підсумку розробити кілька проектів приватних космічних станцій. Також NASA надала $140 млн компанії Axiom Space для фінансування будівництва модулів, сумісних з МКС.
Між тим в Європейському космічному агентстві сподіваютьсяна продовження роботи МКС після 2024 року.
Нагадаємо, NASA створило сайт, на якому можна стежити за вивченням Марса ровером Perseverance.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].