Мінфін у проєкті бюджету-2022 не врахував пропозиції Міненерго на 7,6 млрд грн – заступник міністра

Мінфін у проєкті бюджету-2022 не врахував пропозиції Міненерго на 7,6 млрд грн – заступник міністра

У Міненерго кажуть, що це може вкрай негативно позначитися на вугільній галузі

Мінфін у проєкті бюджету-2022 не врахував пропозиції Міненерго на 7,6 млрд грн – заступник міністра
Фото: УНІАН

Міністерство фінансів під час підготовки проєкту держбюджету на 2022 рік не врахувало пропозиції Міністерства енергетики на 7,6 млрд грн, що може вкрай негативно позначитися на вугільній галузі. Про це заявив заступник міністра енергетики Олексій Кулаков під час засідання комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми запропонували обсяг загальних потреб міністерства на 2022 рік у розмірі 12,1 млрд грн, з них не враховано 7,6 млрд грн», – підкреслив Кулаков.

За його словами, на 4,4 млрд грн недофінансовані поточні витрати вугільних підприємств, а саме заробітна плата й оплата спожитої електроенергії. Також в цілому не враховані 2,9 млрд грн, які пропонувалися міністерством на капітальні витрати.

Також, Кулаков розповів, що сума на гірничорятувальні роботи зменшена із запропонованих Міненерго 414 млн грн до 340 млн грн, а кошти на ліквідацію неперспективних шахт – з 1,194 млрд грн до 1,132 млрд грн.

Заступник міністра енергетики заявив, що недофінансування галузі дуже негативно позначиться на її функціонуванні та призведе до зростання імпорту ресурсу.

«Ми будемо мати таку ж ситуацію, як зараз: непрогнозовану аварійність, зниження видобутку, дуже великий обсяг імпорту вугілля з Казахстану і Польщі і не будемо збалансовані», – наголосив він.

При цьому, Кулаков звернувся до комітету з проханням посприяти включенню пропозицій Міненерго щодо фінансування вугільної галузі в проєкт держбюджету-2022.

Крім цього, він озвучив пропозицію Міненерго збільшити в законопроєкті №6052 обсяг коштів для погашення боргів по заробітній платі шахтарям за 2021 рік до 2,1 млрд грн замість передбаченого 1 млрд грн.

Під час презентації проєкту бюджету-2022 у Раді міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що державна підтримка вугільної галузі складе 4,5 млрд грн.

Вона включає часткове покриття оплати праці шахтарів, витрати на ліквідацію неприбуткових шахт і гірничорятувальні роботи.

Нагадаємо: «ДТЕК Енерго» і «Центренерго» домовилися про поставку 75 000 т вугілля зі США. Вугілля розподілять рівними частинами для потреб ТЕС приватної й державної генерацій.

Про критичні запаси вугілля на ТЕС «Укренерго» заявляло ще на початку серпня. Тоді, відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС перебувало на 36,4% менше вугілля, ніж мало би бути.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті