У США майнінгова компанія купила теплову електростанцію для перетворення вугільних відходів у біткойни

У США майнінгова компанія купила теплову електростанцію для перетворення вугільних відходів у біткойни

За розрахунками компанії, на видобуток одного біткойна знадобиться 200 тонн вугільних відходів

У США майнінгова компанія купила теплову електростанцію для перетворення вугільних відходів у біткойни
фото Shutterstock

Компанія Stronghold Digital Mining придбала контроль над вугільною електростанцією Panther Creek в рамках своєї програми «екологічно вигідного і вертикально інтегрованого видобутку криптовалюти». Компанія буде добувати енергію для майнінгу біткойнів, спалюючи вугільні відвали і повертаючи владі штату звільнені землі, пише TJournal з посиланням на TechSpot.

Велика кількість вугільних відвалів – одна з серйозних екологічних проблем Пенсільванії. Вони виділяють в повітря вуглекислий газ, а в грунт і грунтові води – алюміній, залізо, марганець та інші метали. Stronghold Digital Mining вважає вугільні відходи високорентабельним джерелом енергії для майнінгу – з 200 тонн таких відходів можна зробити один біткойн ($43 000 за поточним курсом).

Компанія вже має в своєму розпорядженні теплову електростанцію Scrubgrass, потужності якої досить для 1800 майнерів – спеціалізованих пристроїв для видобутку біткойнів (ASIC). З її допомогою компанія звільнила від вугільних відходів понад 400 гектарів землі і передала їх владі штату.

Купуючи нові електростанції, Stronghold Digital Mining планує забезпечити живленням понад 20 000 майнерів. При цьому тільки найближчих вугільних відвалів вистачить на 30 років видобутку криптовалюти.

Влітку власник однієї з найстаріших американських ГЕС почав використовувати її для майнінгу біткойнів – за його словами, видобуток криптовалют приносить втричі більше прибутку, ніж продаж електроенергії в мережу.

Майнінг – вкрай енергозатратна операція, яка виробляє масу парникових викидів. Через це влада Ірану почали боротися з майнерами, а Ілон Маск заборонив продавати електромобілі Tesla за біткойни, поки їх видобуток не стане екологічно чистішим.

Також повідомлялося, що через майнінг біткойнів у світі щороку утворюється понад 30 000 тонн електронного сміття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті