Частина майна Путіна може бути захована в Монако – BBC

Частина майна Путіна може бути захована в Монако – BBC

Журналісти виявили зв'язок між апартаментами «близької подруги Путіна» в Монако з компанією, де обслуговувалися його інші «друзі»

Частина майна Путіна може бути захована в Монако – BBC
Президент Росії Владімір Путін
Фото: kremlin.ru

Частина майна президента Росії Володимира Путіна може бути захована в Монако. Такого висновку дійшли розслідувачі програми BBC «Панорама» після аналізу документів Pandora Papers.

Журналісти виявили зв'язок між апартаментами «близької подруги Путіна» Світлани Кривоногих в Монако з компанією, де обслуговувалися інші «друзі Путіна» Геннадій Тимченко та нині покійний Петро Колбін. Всі троє вважаються людьми, які у різний час мали дуже близькі зв'язки з Путіним.

З документів випливає, що Світлані Кривоногих належать розкішні апартаменти в Монако, придбані ще у 2003 році за $3,6 млн. Йдеться про квартиру в житловому комплексі Monte Carlo Star неподалік казино Monte Carlo.

Російське видання «Проект», яке Кремль визнав небажаною організацією і заборонив, називало Кривоногих матір'ю дочки Путіна, яка нібито народилася 2003 року. Речник Путіна Дмитро Пєсков на запитання про Кривоногих неодноразово відповідав, що ніколи не чув про таку жінку.

Як показало досьє Pandora Papers, справами Кривоногих у Монако займалася компанія Moores Rowland. «Панорама» з'ясувала що, серед її клієнтів були також Тимченко та Колбін. Обоє потрапили під санкції США як представники найближчого оточення Путіна. 

На прохання про коментар юристи Тимченко відповіли, що їхній клієнт ніколи не порушував закон, а представники Moores Rowland повідомили, що дуже ретельно проводять оцінку нових клієнтів і завжди діють в рамках встановлених правил. А коментувати справи окремих клієнтів, за словами компанії, вона не може через конфіденційність.

Нагадаємо: матеріали витоку документів Pandora Papers свідчать, що серцем «офшорного бізнесу» президента Володимира Зеленського нібито є фірма Maltex Multicapital Corp.

Крім цього, за даними Pandora Papers, соратники Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні через мережу офшорних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті