Pandora Papers підтвердили причетність Гереги до бізнесу в окупованому Криму

Pandora Papers підтвердили причетність Гереги до бізнесу в окупованому Криму

Нардепові Олександру Герезі донедавна належали офшорні компанії, пов'язані з мережею гіпермаркетів на території окупованого Криму

Pandora Papers підтвердили причетність Гереги до бізнесу в окупованому Криму
Співвласник "Епіцентр К" та нардеп Олександр Герега
Фото: УНІАН

Pandora Papers виявили мережу офшорних компаній, яка належала народному депутату Олександру Герезі: ці фірми пов'язані із мережею гіпермаркетів на території окупованого Криму. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Документи міжнародних провайдерів визначають подружжя Герег власниками п'яти кіпрських компаній. Усі вони належали подружжю Герег через мережу офшорних компаній, зокрема через два фонди – Fundationsanstalt та Gold Taurus Stiftung. Така структура кіпрських компаній дозволяла на той момент уникати декларування.

Обидва фонди не зазначені у декларації нардепа, як і дві із п'яти кіпрських компаній. Йдеться про Samelio Holdings Limited та Edlagor Enterprises Limited.

Остання володіє найбільшою мережею будівельно-господарських гіпермаркетів в окупованому Криму, «Новацентр К». Мережа представлена чотирма гіпермаркетами в Сімферополі та Севастополі, що до окупації Криму були частиною «Епіцентру».

Документи свідчать про те, що Гереги через мережу фондів та фірм були бенефіціарними власниками кіпрської компанії Edlagor Enterprises Limited у 2015-му та проводили фінансові операції із групою компаній Гереги щонайменше до 2019-го.

Олександр Герега на запитання «Слідство.Інфо» відповів, що жодного бізнесу у Криму не веде.

«Контроль над нерухомим майном (гіпермаркетами) та операційною діяльністю «Епіцентр К» у Криму був втрачений після його окупації та анексії Російською Федерацією», – зазначив нардеп.

Також Герега заперечив належність Edlagor Enterprises до групи «Епіцентр».

Нагадаємо: матеріали витоку документів Pandora Papers свідчать, що серцем «офшорного бізнесу» президента Володимира Зеленського нібито є фірма Maltex Multicapital Corp.

Крім цього, за даними Pandora Papers, соратники Зеленського стали власниками елітної нерухомості у Лондоні через мережу офшорних компаній.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що розслідування Pandora Papers, у якому фігурують українські високопосадовці, не є «сюрпризом» для українських правоохоронців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло